Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: Valgas avati uus linnaväljak

{{1534950000000 | amCalendar}}
Foto: Aron Urb/EV100

22. augustil jõudsid EV100 suvise peonädala sündmused Valka, kui pidulikult avati uus Valga keskväljak.

Kell 18 avatakse uus Valga keskväljak, avamisele järgneb politsei- ja pirivalveorkestri "Mööda piiri" kontsert ning Tour d'ÖÖ ühissõit ratastel Valga linnatänavatel.

Video keskväljaku avamisest:

"Kuigi EV100 suvise peonädala sündmused toimuvad üle Eesti, siis täna on tähelepanu keskpunktis Valga," sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. "Linn on juubelisuve tipphetke tähistamise suurelt ette võtnud. Rahvale taasavatakse Valga keskväljak, mis saab järgnevate kontsertide ja ühistegevustega ka koheselt kasutusse võetud,! rõõmustas Rohumaa.

Valga uus linnasüda, mis on rajatud EV100 arhitektuuriprogrammi "Hea avalik ruum" raames, avatakse kell 18. Kell 19 jätkuvad juubelipidustused vastavatud linnaväljakul politsei- ja piirivalveorkestri kontsertiga "Mööda piiri".

Kell 21 Valgas Tour d'ÖÖ Eesti juubelile pühendatud jalgrattatuuri kuues sõit. Õhtu lõpetab ilutulestik kell 22.30 ning ööpalvus Valga Jaani kirikus.

Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumise aastapäeva suvise peonädalaga, mis toob Eesti inimesed ja nende sõbrad kokku suurtele ühisüritustele. EV100 suvine peonädal algas 17. augustil esimese Eesti üldluulepeoga Rakveres ja lõpeb 25. augustil muinastulede ööga üle Eesti. Enam kui 200 suure suvise peonädala sündmust leiab www.ev100.ee.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: