Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee Üheslaulmisel | Raul Rebane: siin toimuv on Eesti laulupidude strateegiline reserv

Lauluväljakul on õhtuse Üheslaulmise proovid täies hoos ning Karmel Killandi püüdis platsilt kinni ühe idee kaasautori, Raul Rebase.

"Mul kõhutunne ütleb, et see, mis siin toimub, on Eesti laulupidude strateegiline reserv. See tähendab, et see laiendab tohutult seda laulupidude superrahva kandepinda - püramiidi alumine lai osa," mõtiskles Rebane. "Ehk need inimesed, kes saavad laulutunde kätte siin nende lihtsate lauludega, mida sajandi vältel on lauldud, on ühel hetkel n-ö pärisdirigentide juhtimise all ilusate kooridega siin lauluväljakul."

Rebase sõnul on laule, mis oleks õhtul ettekandmisele sobinud, väga palju. Kui Tõnu Kaljuste hakkas programmi kokku panema, siis oleks tema sõnul võinud vähemalt kolmekordse hulga lugusid ritta panna.

Oluline on ka homne 20. august, mil Eesti saab tähistada taasisesisvumise aastapäeva. "Paljudele inimestele minu põlvkonnast on see elava elu kõige tähtsam päev. Minule ka, ilma kahtluseta," kinnitas Rebane.

Kõiki inimesi oodatakse täna registreerima end Ühendlaulmise lauljaks ning see ei nõua üldse lauluväljakule kohale tulemist. Laulda võib ka kodus, külaväljakul, kus iganes. Praeguseks on registreerunud juba ca 8000 lauljat.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: