Piip ja Tuut teater alustab uut hooaega etendustega Kopenhaagenis

Piip ja Tuut köögis
Piip ja Tuut köögis

Teater Piip ja Tuut tähistab Eesti sajandat sünnipäeva etendustega Kopenhaagenis Kuninga aias.

17.-19. augustil mängitakse Taani publikule kolm etendust linna tähtsaimas pargis. Koos klounipaariga astuvad lavale Siim Aimla ja Anna Regina Kalk.

Samaaegselt algasid Piip ja Tuut Teatris Marek Demjanovi käe all uue lavastuse "Minu vanaisa oskas lennata" proovid. Seikluslik vaatemäng innustab vaatajat lähedastega rohkem suhteid hoidma, raamatuid lugema ja vähem nutiseadmetes aega veetma. Lavastus jõuab publiku ette 23. septembril Energia avastuskeskuses. Mängivad Katrin Valkna, Janek Joost, Venno Loosaar ja Aksel Ojari. Muusikuna teeb etenduses kaasa Katri Rebane.

Otse Taani pealinnast lendavad Piip ja Tuut Hiina oma kogemusi jagama maailma suurimale lastele ja noortele mängivate teatrite ülemaailmsele festivalile ASSITEJ _Artistic Gathering_ Pekingis, kus 23-24.august juhendatakse kahepäevast klouni- ja koomikakursust.

Värskeimat lavastust "Cabaret Siberia" näeb uuel hooajal DRAAMA festivalil Tartus, Balti jaama ootepaviljonis Tallinnas ja Raudtee muuseumis Riias.

Piip ja Tuut "Hamlet" jõuab festivalidele Helsingisse, Šiauliaisse ja Rostovisse Doni ääres. Hiina jõutakse sel hooajal ka teistkordselt, sedapuhku Chongqingi ning seejärel eesti publiku ette Brüsselis ja Luksemburgis.

Piip ja Tuut kihutasid peatusteta läbi möödunud teatrihooaja ning panid tehtule punkti juulikuise suvelavastusega "Piip 20 Tuut juubeldavad". Kokku mängiti tiirul mööda Eestit 11 etendust, mida vaatas pisut üle 2500 inimese. 20. juubeliaasta sündmused jõuavad haripunkti novembris Vaba Laval ning Piip ja Tuut mängumajas, kui nädala jooksul tuuakse väiksel festivalil publiku ette üle poole
tosina teatri repertuaaris oleva lavastuse.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: