Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: "Terevisiooni" uued saatejuhid on sügisest Owe Petersell ja Liisu Lass

{{1534496160000 | amCalendar}}

"Terevisiooni" uute saatejuhtidena alustavad sügisest Reimo Sildvee ja Katrin Viirpalu kõrval Owe Petersell ja Liisu Lass, kes jätkab ka teleuudiste juhina.

Liisu Lassi sõnul tuli see pakkumine tuli talle ootamatult. "Samas on koostöö "Terevisiooni" meeskonnaga minu jaoks justkui rõõmus taaskohtumine. "Terevisiooni" suund on avada senisest enam päevakajalisi teemasid, mis annab hea võimaluse uudistetoimetusest tuleva infovoo laiendamiseks," ütles Lass. "Kuigi ma olen "Aktuaalse kaamera" juht, on minu jaoks oluline mitte kaotada sidet igapäevase ajakirjanikutööga. Selleks annab "Terevisioon" suurepärase võimaluse," lisas Lass.

"Liisu jaoks tähendab see lisatööd paaril hommikul nädalas, mis ei sega tema ülesandeid "Aktuaalse kaamera" toimetuses, pigem vastupidi, annab "Terevisioonile" teravama vaate päevauudiste osas," kommenteeris muudatusi ERR-i uudistejuht Anvar Samost.

Owe Petersell ütles juunis, et ETV pakkumine alustada sügishooajast "Terevisiooni" saatejuhina oli talle ootamatu, aga kindlasti positiivselt ootamatu. "Võib poolnaljatamisi öelda, et olen nüüd "saba ja sarvedega" meedias tagasi," lisas ta, vihjates vahepealsele pausile Elmari raadiost lahkumise järel eelmise aasta septembris.

ETV päevakajaliste saadete peatoimetaja Peep Kala ütles, et "Terevisiooni" saatejuhtide muudatused uue telehooaja eel on plaanipärane tegevus. "Meie sooviks on, et ETV hommikuprogramm annaks vaatajatele võimalikult hea ülevaate algava päeva sündmustest, avaks uudiste ja ühiskonnas toimuvate kõige erinevamate protsesside taustad. Seda inimlikult, soojalt ja arusaadavalt. Selle aluseks on tihe side ERR-i uudistetoimetusega. Siit edasi on ERR-i teleuudiste juhi Liisu Lassi kaasamine "Terevisiooni" igati loogiline ja hea lahendus," kommenteeris Kala.

Kala sõnul on Owe Peterselli tugevus eelkõige soe ja empaatiline suhtumine kaassaatejuhtidesse, intervjueeritavatesse ja televaatajatesse. "Seega peaksid Katrin ja Reimo endale Liisu ja Owe näol saama igati võrdväärsed ja üksteist täiendavad partnerid. Igal juhul olen ma väga rahul, et nii Liisu kui Owe "Terevisiooni" tiimiga nõustusid liituma. Usun, et nad pälvivad kiiresti televaatajate poolehoiu ja armastuse," lisas Kala.

"Terevisiooni" senine saatejuht Piret Järvis-Milder ühendab sügisest taas jõud "Pealtnägija" toimetusega. Lisaks meeskonnale uueneb ka "Pealtnägija" formaat - saade muutub ajaliselt veidi mahukamaks. "Samaaegselt pikeneb uuel hooajal ka ETV lipulaev "Pealtnägija", mis toob kaasa ka selle saate teemadevaliku laiendamise. "Terevisiooni" senine saatejuht Piret Järvis-Milder liigub nii-öelda tagasi juurte juurde ehk sinna, kus ta oma ekraanituntuse saavutas," rääkis Kala.

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liige Urmas Oru ütles, et vangerduste plaan sündis juba kevadel. "Kuna meil oli plaan laiendada "Pealtnägija" teemadevalikut, siis Piret kui endine "Pealtnägija" inimene oli selleks täiesti sobilik ning oli loogiline tema sinna meeskonda tagasi anda," lausus Oru.

"Terevisioon" alustab 27. augustil ja alates 3. septembrist uus hooaeg kogu ETV programmis.

"Terevisioon" hoiab endiselt sündmustel kätt pulsil ning toob eetrisse parimat ja parimad igast valdkonnast. Olgu see kultuur, poliitika, majandus, meditsiin, sport või muu sütitav teema. Kui midagi juhtuma hakkab, on "Terevisioon" esimene, kus sellest kuulda ja näha saab, olgu siis kohvitassi ääres või hommikuste toimetamiste kestel.

Lisaks äratab hommikul televaatajaid hea muusika nii Eestist kui laiast maailmast, koos saatekülalistega tehakse ilmunud ajalehtedest meeleolukas ülevaade ning elustiili rubriigis antakse praktilisi nõuandeid koduperenaistele, nobenäppudele, kokandushuvilistele, arvutikasutajatele, lapsevanematele jt.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: