Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaamera taga: kuidas sünnib ERRi programm teles, raadios ja veebis

Kas te teate, kuidas sünnib telesaade? ERRi tele-, raadio- ja veebiajakirjanike jaoks on see nii tavaline, et sageli unustame seda näidata. Parandame nüüd selle vea ja näitame, kuidas ERRi laval toimunu Arvamusfestivalil jõudis ETV, ETV2, ETV+, Vikerraadio, Raadio4 ja ERR.ee eetrisse.  

Arvamusfestivalist on enamasti pildid mõtlevatest inimestest ja arvamuse avaldajatest. Kuid esimest korda toob ERR teieni fotod sellest, kuidas töötavad ajakirjanikud, produtsent ja kogu tehniline meeskond selle jaoks, et vahendada teile, hea ERRi lugeja-vaataja, üht välisündmust teles, raadios ja veebis.

Galeriist näete pilte koos selgitustega, kes teeb mida, millal, kuidas ja miks.

Arvamusfestival ajal töötab ligikaudu 20 inimest 72 tundi järjest, sest lisaks festivalil toimuvale nõuab oma aja tootmise planeerimine, tehniline korraldus ja ka arutelu ala valvamine.

 

Sageli juhtub nii, et pärast festivali vajavad ajakirjanikud 24 tundi lihtsalt väljamagamiseks, et siirduda tagasi oma järgmiste tööde juurde. Näiteks teleoperaatoreid ootab ees jalgpalli, Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta taasiseseisvumise aastapäeva suvise peonädala kajastamine.  

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: