Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaata uuesti: Üheslaulmine Tallinna lauluväljakul

{{1534145880000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

EV100 suvise peonädala üheks tähtsündmuseks on EV100 üleilmne üheslaulmine. 19. augustil lauldi Tallinna lauluväljakul ja üle maailma üheskoos kõigile tuntud ning tähenduslikke laule.

EV100 üleilmse üheslaulmise kunstilise juhi Tõnu Kaljuste sõnul on taasiseseisvumise aastapäeva eelõhtu lauluvõimu ja suminat täis. "Taasiseseisvumisele eelnesid aastad, mil olime keelatud laulude laulmisega algust teinud. Tasahilju muutusid need keelatud viisid loomulikeks ning "Eesti lippu" lauldes ei salanud me enam maha ei lippu ega laulu. Juubeliaastal teeme taaskord midagi erakordset, nüüd aga oma vabaduse tähistamiseks. Üheslaulmisel laulame ühtse rahvana sada minutit järjest eesti isamaalistest lauludest tantsulauludeni, lastelauludest armastuslauludeni. Olgem sõbrad ja laulame ühise rahvana sada minutit järjest eesti keele ja eesti meele auks," kutsus ta kõiki üles.

 

EV100 üleilmne üheslaulmine koosneb kahest osast. Muusikalise suursündmuse esimeses osas "Laulu võim" lauldakse eeslauljate juhendamisel sada minutit järjest. Sellele järgneb kontsert "Sajandi sumin", kus saab kaasa laulda koos mitmete armastatud Eesti bändidega. EV100 muusikaprogrammi kuuluva "Laulu võimu" ja "Sajandi sumina" korraldaja on Nargenfestival. 

Toimetaja: Rutt Ernits/Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: