Galerii ja video: 6000-pealine koor laulis Eestile sünnipäevalaulu

3. augustil laulsid enam kui 6000 Europa Cantati koorilauljat Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks õnnitluslaulu Europa Cantat 2018 programmi kuuluval kontserdil "Palju õnne, Eesti!", mis toimus Tallinna lauluväljakul.

Tasuta kontserdil "Palju õnne, Eesti!" kanti Hirvo Surva dirigeerimisel ette laul "Happy Birthday", mis oli rahvusvaheliste koorilauljate kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Programmis olid veel mitmed teised tuntud laulud, mida esitasid armastatud solistid, koorid ning orkestrid. Eriilmelisel kontserdil oli võimalik kuulda torupilli, näha orkestri vigurmarssi ja rahvatantse, kuulata vokaalansamblit Estonian Voices ning palju teisi põnevaid rahvusvahelisi eriesinejaid.

Peo kunstiline juht, dirigent Hirvo Surva rääkis kontserdi järel "Aktuaalsele kaamerale", et lauljatel on kogu nädal möödunud töötubades eesti keelt õppides.

"51 riiki on esindatud, aga väga hea meelega kõik õppisid seda," lisas Surva.

Dirigent tõdes, et lauljatel on keelt ka kergem omastada. "Eesti keel on ka väga vokaalne, seda on väga hea laulda," märkis ta.

Surva hinnangul võis kõige raskem olla eesti keelt õppida heebrea keelt kõnelevatel inimestel. "Aga siin oli ka koor Peruust, ega nendelgi pole lihtne," lisas ta.

Juubeliaastal esmakordselt Eestis toimuv koorifestival Europa Cantat toob Tallinnasse pea 5000 lauluhuvilist ja koorimuusikaeksperti 50 riigist üle maailma, lisaks sajad külalised. Rahvusvaheline muusikafestival Europa Cantat toimub iga kolme aasta tagant ning on valdkonna üks olulisemaid sündmusi. Esimene festival leidis aset 1961. aastal Passaus Saksamaal.

Toimetaja: Rutt Ernits, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: