Palavus kiusab loomaaiaasukaid: elevant keeldus välja minemast, jääkarud istuvad varjus

Elevant Tallinna loomaaias
Elevant Tallinna loomaaias Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna loomaaia Facebooki lehel kirjeldatakse, kuidas loomaaiaasukad palava ilmaga toime tulevad. Kui elevandid ja jääkarud Friida ja Aron hoiavad varju, siis isakaru Nord paistab sooja ilma nautivat.

"Palavus on nii vinge, et isegi elevandid ei taha õueaedikus püsida. Nii keeldus Draay ükspäev üldse õue minemast, krapsakas Fien aga jooksis õue, haaras suure londitäie söödaks pandud oksi ja tormas nendega tagasi majja, kus nad neid siis koos Draayga mõnusas jaheduses süüa krõmpsutasid," seisis loomaaia sotsiaalmeedialehel.

Loomaaia teatel käib alates teisipäeva õhtupoolikust käib taas õues ka isaelevant Carl, kelle operatsioonihaavu jätkuvalt igapäevaselt puhastatakse.

"Kui jääkarud Friida ja Aron lösutavad keskpäevapäikese eest varjus, siis isakaru Nord lõbustab loomaaia külalisi korralikult - patseerib ringi, hüüab ja tõmbab ninaga kaasa lõhna, teeb mitmeid lühikesi ujumisringe ja uurib klaasi vastu liibuvaid külastajaid," kirjeldati postituses.

Reedel sai esimese vaktsiinisüsti ja kiibi naha alla 29. mail sündinud ilvesekutsikas. Teine, 5. juunil sündinud ilvesehakatis, kes oma süste peab veel nädala jagu ootama, uudistas juba ema selja tagant julgelt inimesi.

Neljapäeval vabastati linnutiikidele tulipartide paar, kes mõni aeg tagasi Riiast Tallinna toodi. Tiikidel märgati toimetamas emast mandariinparti.

Möödunud nädalavahetusel kolisid loomaaeda Raplamaal maantee äärest leitud kaks saarmapoega. Loomaaias püütakse nad üles kasvatada nii, et nad inimesesse ei kiinduks ja sirgununa loodusesse tagasi saaksid minna.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: