Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Merle Jääger tantsis Onu Bella kontserdil ihualasti: publik oli ikka šokeeritud

Foto: Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskus

Näitleja Merle Jääger meenutas, et tema skandaalseim ühine ettevõtmine Onu Bellaga ehk Igor Maasikuga oli esinemine 1993. aasta Rock Summeril, kus Jääger oli laval ihualasti.

"Eks sai mingeid ühiseid pidusid peetud ja selle käigus vormus pakkumine, et kas sa ei tahaks lavale tulla. Ütlesin, et davai, tulen. Sain ikka Rock Summeri backstage'is olla," naeris Merca. Ta lisas, et tegelikult oli distants publiku ja lava vahel nii suur, et oleks võinud südamerahuga roosas trikoos ka ringi kepselda ja poleks mingit vahet olnud- "Aga kuuldavasti oli see ikka publikut šokeerinud ka," meenutas ta Vikerraadio muusikasaates "Aeg peatub".

Produtsent Aarne Valmis rääkis, et esinemise kontseptsioon seisnes selles, et avaloo ajal tulevad lavale kaks alasti näitsikut, kes kontserdi edenedes endale riideid selga panevad. "Soome helitehnikud muidugi ehmatasid end alustuseks täiesti surnuks, et kui see kava juba niimoodi algab, siis millega ta veel lõpeb," ütles Valmis.

Valmis tõi välja, et Merca oli erakordselt koostööaldis. Ühe noortesaate jaoks valmis Tartu botaanikaaias video loost "Onu Bella paradiis", kus Bella ja Merca olid ihualasti. "Me olime enne seda videot teinud Maaja eelkäija Maarja tarbeks väga ilusa kunstipärase aktisessiooni. Laenasin veel Vanemuisest peaaegu kannini blondi paruka ja Tarmeko suveaias sai öösel seda pildistatud. Ilmselt sealt selle Bella paradiisi idee tekkiski," lausus Valmis.

Jääger meenutas, et tema loominguline koostöö Onu Bellaga algas Vanemuise teatris, kus nii tema kui ka Bella tegid kaasa Linnar Priimäe lavastatud "Salomés". Merle Jääger tegi Bellaga veel koostööd. Ta kirjutas stsenaariumi ja laulutekstid lastelavastusele "Onu Bella klounimuusikal", millega Bella mööda Eestimaad tuuritas. Klounimuusikalis oli laval ka produtsent Aarne Valmis, kes mängis krahv Draculat.

Kuula saate 35. minutist, kuidas kõlas Aarne Valmise lauluhääl "Onu Bella klounimuusikalis".

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: