ERR-i segakoor astub nädalavahetusel üles järjekordsel väikesaarte laulupeol

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
ERR-i segakoor Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Saaremaal leiab sel nädalavahetusel juba üheksandat korda aset väikesaarte laulupidu, millest võtab osa ka ERR-i segakoor.

2010. aastal alustati laulupidudega Ruhnu saarel, seekord on jõutud Saaremaale. Vahepeal on jõutud ära käia veel Vilsandil, Pranglil, Vormsil, Naissaarel, Hiiumaal, Kihnus ja eelmisel aastal Muhus, mis oli ühtlasi ka Muhu uhiuue laululava avaüritus.

Pidu algab laupäeval rongkäiguga Kihelkonna rahvamaja juurest, sellele järgneb laulupeo tule süütamine ja kontsert Kihelkonna laululaval. Õhtu lõpetab simman Untsakate pilli taktis ning pühapäeval kell 12 on kavas juba traditsiooniline hommikune kontsert "Kõik puhuvad" Kihelkonna kiriku kellakoja juures. Puhuvad puhkpilliorkestri Saku pillimehed ja lauldakse ühislaule.

Saarte laulupäevade idee käis välja kunagise Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva taustaga EÜE Väinamere segakoor, kui suures ühislaulupeo järgses tuhinas ei tahetud aktiivsest kontserttegevusest loobuda. Väinamere ja samuti üliõpilasmaleva taustaga Pagana segakoor korraldasid 2010. aastal Ruhnu I Laulupeo, millele järgnes X ülemaailmsete vilsandlaste päevade raames toimunud Vilsandi I Laulupidu, Prangli I Laulupidu ja seni osavõturohkeim, Hellamaa laulupidu 2013. aastal Hiiumaal. Siis liitus väikesaarte laulupidudega juba ka Eesti Rahvusringhäälingu segakoor.

Järgmisel, suure laulupeo suvel 2014. aastal võttis aastaks teatepulga üle Tõnu Kaljuste, kelle eestvedamisel toimus esimene laulupidu Naissaarel. Sellele järgnes Vormsi esimene laulupidu ning eelmisel aastal toimus esimene väikesaarte laulupidu ka Kihnus.

Kui Ruhnul ületas esinejate arv püsielanike ja pealtvaatajate arvu pea kolmekordselt, siis edaspidi on olukord olnud juba vastupidine. Hellamaa peol Hiiumaal osales 250 lauljat, tantsijat ja pillimeest, kuulas-vaatas pea tuhatkond pealtvaatajat.

Laulupidude eesmärk on olnud Eestimaa saarte kultuuri ja traditsioonide tutvustamine, aga ka soov saada osa erakordselt kaunist ja mitmekesisest loodusest, mis on köitnud nii osavõtjaid kui ka kuulajaid. Igal saarel on jäänud laulupidu meenutama ühiselt istutatud laulupeo tamm.

Saaremaal esinevad nädalavahetusel:

Kihelkonna Väärikate naistantsurühm Rukkilill, juhendaja Virge Varilepp
Ansambel Valleraa, Juhendaja Jaen Teär
Kihelkonna segakoor, dirigent Imbi Kolk
EÜE Väinamere segakoor, dirigent Indrek Vijard
Eesti Rahvusringhäälingu segakoor, dirigendid Hirvo Surva ja Kuno Kerge
Tartu rahvaülikooli segakoor, dirigent Lauri Breede
Pagana segakoor, dirigendid Kalev Lindal, Heikki Põhi
Hänike segakoor, dirigendid Lauri Aav ja Annika Land-Reisser.
Puhkpilliorkester Saku, dirigent Ants Reinhold
Eesti maaülikooli rahvatantsuansambel Tarbatu, juhendaja Jaanus Randma
Ansambel Untsakad

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: