ERR Menu soovitab muusikat ja taluelu

Foto: Sergei Stepanov/ERR

ERR Menu ja Vikeraadio "Huvitaja" jagasid ka sel nädalal soovitusi, mida nädalavahetusel ette võiks võtta.

1. 18.-21. juulini toimub Narvas Eesti Vabariik 100 pidustuste raames Baltic Sun festival. Esmakordselt toimuv muusikasündmus toob suvisesse Narva Eesti ja välismaa artiste. Stiililiselt kostub muusikat popist rokini, folgist jazzini ja indiest bluusini.

""Läänemere päike" on muusika ja rõõmu festival, kuhu on oodatud kõik, kes naudivad head muusikat, põhjamaa suve ja ehedat melu," ütles festivali peakorraldaja Oleg Pissarenko.

Üles astuvad näiteks Alexander Rybak Norrast, Mikolas Josef Tšehhist, Astro'n'out Lätist, Maia Hirasawa Rootsist, Erja Lyytinen Soomest, Bravo ja The Crossroadz Venemaalt, Daddy Was A Milkman ja Justinas Jarutis Leedust, Getter Jaani, Liis Lemsalu, Vaiko Eplik & Eliit, Radar & Koit Toome ning Curly Strings Eestist. Kogu festivali vältel toimub Narva tänavatel, promenaadil ja parkides palju põnevat näitustest tantsuetteasteteni ja popup-kohvikutest laste mängupesadeni.

2. Neljas üle-eestiline avatud talude päev toimub 22. juulil. Näha saab ettevõtteid alates Eesti suurimast piimatootmisest kuni kodumaiste siidrivabrikuteni, Eesti parimaid mahetootjaid, suuri ja väikesi looma- ja teraviljakasvatajaid, aiandeid, puuvilja- ja marjakasvatajaid, ravim- ja maitsetaimede kasvatajaid, väiketöötlejaid ning turismitalusid. 

Oma uksed avab pea 300 talu ja põllumajandustootmist. 

Avatud talude päeva avapauk aga toimub sel aastal päev varem – 21. juulil kell 12 Juurimaa Tallis Raplamaal.

3. Kadrioru 300. sünnipäeva juubelipidustused leiavad aset 22. juulil.

12.00 Juubelipidustuste avatseremoonia (Kadrioru lossi ees)
Esineb ajaloolise tantsu teater Petit Trianon (Peterburi). 

12.30–16.00 Lossiaiamängud (kõikjal Kadriorus)
Mängulised ja loomingulised tegevused lastele ja täiskasvanutele, mille käigus tutvutakse erinevate ametimeestega, kes Kadriorus töötasid.

16.00 Galakontsert "Kadriorg 300" (Kadrioru pargi kontserdiväljakul)
Esineb Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester (Ü-ENSO) dirigent Jüri-Ruut Kanguri juhatusel. Õhtu solistid on Elina Netšajeva, Kalle Sepp ja Andreas Lend.

Kaheosalisel galakontserdil saab kuulda muusikalist lõiget läbi ajaloo, esitamisele tulevad teosed meistritelt nagu: Händel, Tšaikovski, Rimski-Korsakov,Eller, Strauss, Valgre, Ehala ja paljud teised. 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: