Euroopa noorte moedisainerite konkursi võitis eestlane Cärol Ott

Cärol Ott Kiievis
Cärol Ott Kiievis Autor/allikas: Pressimaterjalid

Pühapäeval, 15. juulil leidis Kiievis esmakordselt aset rahvusvaheline noorte disainerite konkurss (International Young Designers Contest). Konkursi võitjaks ning peapreemia saajaks osutus rahvusvahelise žürii hinnangul noor Eesti moelooja Cärol Ott kollektsiooniga "KÕIK ON TROIS!".

Ukraina moenädala raames Kiievis toimunud rahvusvaheline noorte disainerite konkurss tõi esimest korda kokku Ida- ja Kesk-Euroopa parimad noored moeloojad, kes on sündmusele kutsutud kohalike moekonkurside kaudu. Eestit käisid sündmusel esindamas Eesti vanima ja suurima moekonkursi ERKI Moeshow 2018 võitja Annika Kiidron ning moefestivali EFF võitja Cärol Ott.

Lisaks Eestile osalesid konkursil ka Tšehhi, Gruusia, Ungari, Leedu, Moldova, Poola, Slovakkia ja Ukraina moeloojad.

Kiievis esitles iga disainer publikule viit komplekti oma auhinnatud kollektsioonist. Konkursi võitja valis välja tunnustatud ekspertidest koosnev žürii koosseisus: Liana Satenstein (moeuudiste toimetaja USA Vogue's), Yu Masui (Jaapani moeajakirjanik), Riccardo Terzo (Itaalia Vogue'i stilist ja ajakirjanik), Giovanni Ottonello (professor, Europeo di Design Itaalia disainikooli loominguline juht), Adriano Batista ja Jose Llamas (Hispaania ajakirja Fucking Young! peatoimetajad).

Tänavu Eesti kunstiakadeemia moedisaini eriala lõpetanud Cärol Ott osutus kollektsiooniga "KÕIK ON TROIS!" rahvusvahelise žürii hinnangul konkursi võitjaks. Ta pärjati 10 000 dollari suuruse toetusega oma brändi arendamiseks ning Europeo di Design ülikooli suvekursusel osalemiseks. Ott usub, et võidu tõi talle kollektsiooni lugu ja tehnikad, mida oli rõivaid luues kasutatud.

"Kui tsiteerida Giovanni Ottonello loengut Kiievis, siis tänapäeva maailmas ei piisa ainult ägeda kollektsiooni loomisest. Sellel peab olema ka hea lugu, mis puudutaks kandjat," sõnas noor moelooja. Ott hindab show korraldust ja taset väga kõrgeks: "Mul on suur au, et sain koos Annika Kiidroniga konkursil Eestit esindada ning võidu koju tuua. Olles alles noor disainer, soovin veel ennast arendada ja edasi õppida, ning see auhind aitab sellele tublisti kaasa."

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: