Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ETV2 teemaõhtu pühendub Tõnu Tepandile

Tõnu Tepandi
Tõnu Tepandi Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

ETV2 pühapäevaõhtune teemaõhtu on seekord pühendatud hiljuti 70. sünnipäeva tähistanud näitlejale ja lauljale Tõnu Tepandile.

Kell 19.30 Teemaõhtu. "Tähelaev: Tõnu Tepandi" (ETV 2011)
Ta astus Ullikesena üles Vanemuise laval, vaatas olnule tagasi Konstantin Pätsina Estonia teatris, kõndis kitarriga Arkaadia teel, laulis ette seaduse ja ka kõne tähenduslikul Loomeliitude Pleenumil. Ta õpetab noori lavajõude oma häält valitsema ja kirjutab raamatut. Tähelaeva stuudios on Tõnu Tepandi. Saatejuht Hannes Hermaküla, režissöör Kalev Lepik, toimetaja Marika Kaasik, produtsent Kaia Häelme.

Kell 20.45 Teemaõhtu. "Teatriromanss" (ETV 2006)
Tegelasteks on eesti kultuuriloo "tammed": Estonia näitlejanna Erna Villmer, noor näitejuht Ants Lauter, psühhiaater ja poliitik Juhan Luiga, kirjanik Aino Kallas, Vanemuise juht Karl Menning ja teatriteadlane Karin Kask.

Lugu algab 1913. aastal vastses Estonia teatrimajas, kus käib "Tabamata ime" peaproov ja lõpeb 1924. aastal "Juuditi" peaprooviga. Nende kahe proovi vahele mahub Erna Villmeri abieludraama Juhan Luigaga, Esimene maailmasõda, Eesti Vabariigi väljakuulutamine, Aino Kallase tähelend ja Karl Menningu lahkumine teatrist esimeseks Eesti Vabariigi Suursaadikuks Saksamaal ning Erna Villmeri ja Ants Lauteri "romaani" algus.

"Teatriromanss" esietendus 22. oktoobril 2004 Estonia kammersaalis. Autorid Katri Aaslav-Tepandi ja Vaino Vahing. Stsenarist ja lavastaja Katri Aaslav-Tepandi, musitseerib Olav Ehala, kunstnik Krista Tool. Osades Katariina Lauk, Tõnu Tepandi, Tanel Jonas, Katrin Saukas, Vello Janson, Marika Vaarik. Režissöör Salme-Riine Uibo.

Kell 23.05 Teemaõhtu. "Valge laev" (Eesti 1970)
Kalju Komissarovi esimene lavastajatöö filmis "Valge laev" on pühendatud aktuaalsele ja olulisele teemale - võitlusele välismaa ideoloogilise diversiooni vastu, mis taotleb mõjutada meie noorsugu. Ägedates kokkupõrgetes näidatakse nende noorte tragöödiat, kes on sattunud vaenuliku propaganda alla. Osades Enn Kraam, Katrin Kumpan, Kalju Komissarov, Ago Roo, Tõnu Tepandi, Tõnu Mikiver, Einari Koppel, Gunnar Kilgas, Aarne Üksküla, Mikk Mikiver jt. Režissöör Kalju Komissarov, stsenarist Vladimir Vladimirov.

Kell 00.25 Teemaõhtu. "Lõppematu päev" (Eesti 1971)
Lühimängufilmi peaosas on Jaan Tooming, laulud Tõnu Tepandi esituses. Stsenaarium ja laulude tekstid Paul-Eerik Rummo, režissöörid Virve Aruoja ning Jaan Tooming.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: