Galerii: Eesti merenduse sajand jõudis EV100 raamatusse

13. juulil esitleti Lennusadamas toimunud Tallinna merepäevade raames EV100 raamatusarja kuuluvat teost "Eesti merenduse 100 aastat". Enn Kreemi raamat annab ülevaate muutustest ja arengutest Eesti Vabariigi merendusvaldkonnas möödunud sajandi jooksul.

"Armastus mere vastu on mulle ja paljudele Eesti inimestele loomulik," sõnas raamatu autor Enn Kreem. "Sajandi jooksul on Eesti merendusel tulnud kannatada tormituuli ja laineid. Selle raamatuga soovin tõmmata tähelepanu Eestile olulisele valdkonnale, mis hetkel tagaplaanile vajunud on."

Riigikantselei EV100 juhtrühma liikme Tiit Pruuli sõnul on eestlased teada-tuntud mererahvas ja seega on Eesti merenduse teemalisel raamatul EV100 raamatusarjas kindel koht. "Juubeliaastaks loodud teoses põimuvad Enn Kreemi praktilised kogemused merenduses ning ajakirjanduses, mille tulemusel jutustab teos lisaks valdkonna ajaloole ka mere olulisest rollist Eesti kultuuriloost ning seikadest elust enesest," lisas Pruuli.

Juubeliperioodil ilmub EV100 raamatusarjas 44 teost, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: