Jaak Ahelik: Graps lootis pikka aega, et murrab tagasi Venemaa suurtele lavadele

Foto: Toomas Tuul/ERR

Ajakirjanik Vahur Kersna ja trummar Jaak Ahelik rääkisid, et Nõukogude Liidu kokkulangemine mõjus laial Venemaal ilma teinud Eesti muusikutest kõige rängemalt Gunnar Grapsile.

"Graps polnud nõus ühestki otsas järele andma. Kui ta oleks olnud nõus raskemast muusikast, mis toona polnud nii populaarne, veidi suunda muutma, oleks ehk asi läinud teisiti," meenutas Ahelik. "Ta käis kaks korda Ameerikas ja lootis, et kui ta on Venemaal olnud populaarne, siis võiks ta ka USA-s läbi lüüa. Aga see ei olnud nii kerge," avaldas Ahelik Vikerraadio muusikasaates "Aeg peatub".

Ahelik oli seisukohal, et Graps lootis 1990ndatel pikka aega, et tal õnnestub Venemaa suurtele lavadele tagasi murda. "Ilmselt ta kartis, et kui ta oleks siin hakanud teistsugust muusikat tegema, siis poleks ta enam heavyga Venemaal löögile pääsenud," selgitas mees.

Omal ajal Gunnar Grapsi Raadio Topi tööle kutsunud Vahur Kersna meenutas, et tegi 2001. aastal Grapsiga tema 50. sünnipäeva puhul intervjuu. "Tema endine elukaaslane oli ta paljaks teinud ning ta elas mingisuguse uue pruudi juures kuskil aguli kööktoas ja see intervjuu oli kurb. Grapsi tappis meeleheide, kurbus ja lootusetus," rääkis Kersna. "Väljast võid sa olla raudmees, aga seest oli ta hästi õrn ja habras," rääkis Kersna.

Aastal 2004 anti Grapsile Eesti muusikaauhindade jagamisel elutöö auhind. Tema viimaseks albumiks jäi 2003. aastal välja antud bluusihõnguline "Rajalt maas". Graps suri 52-aastasena 17. mail 2004. aastal.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: