Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jõekääru suvelaager Torontos: Eesti tants

Jõekääru suvelaagri osalised Torontos otsustasid osaleda Eesti tantsib väljakutses. Eesti keele nädalal tehti EV100 Eesti tantsib video Eesti tantsust, milles lõi kaasa kogu Jõekääru laagri pere. 

Jõekääru on Toronto külje all asuv suvelaager, kus antakse üle maailma kokku tulnud ja mistahes eesti keele oskusega lastele võimalus arendada oma keeleoskust, osaleda pärimusmuusika-, käsitöö-, tantsu-  ja sporditundides ning elada ja mängida looduses.

Jõekäärul on välja kujunenud tükike Eestit, mida 1952. aastast alates on toetanud ja arendanud Jõekääru suvekodu selts (varasemalt Toronto Eesti naisselts). Suvekodu tegevus on rajatud tervisliku eluviisi põhimõtetel sportlikule mängule koos eesti keele, laulu ja rahvatantsu õppimisega.

Jõekääru vaim elab lastes endis ja on nendega koos läinud kaasa koju selle teadmise ja tundega, et nad on saanud nautida loodust, teha sporti ja mängida toredas suvekodus.

"Eesti tantsib" projekt ootab osalema ja EV100-le tantsulisi kingitusi tegema kõiki huvilisi. Vaata lähemalt err.ee/eestitantsib!

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: