Austraalia eestlaste raadiohääl Maila Taimre vahendas eestlaste uudiseid 35 aastat ({{commentsTotal}})

Maila Taimre juhtis 35 aastat Austraalia raadios eestikeelseid saateid.

"Sattusin sellepärast, et kedagi paremat polnud panna," rääkis Taimre humoorikalt "Vikerhommikus" sellest, kuidas temast sai Austraalia eestlastele tuntud raadiohääl.

1970. aastad oli aeg, kus Eestist väga palju teateid ei saanud. Üldiselt mängiti muusikat ja meenutati palju Eesti kultuuri. Nädalas oli eestlastele ette nähtud üks tund.

"Eesti elu on muutunud absoluutselt tundmatuseni," sõnas Taimre. 1990ndatel oli tema sõnul siin kõik must, pime ja katki, rahvas oli selle eest elevuses ning palju oli hirmu, kuidas käituda või mida öelda. "Kõik oli tegemata, kõik oli räämas," rääkis ta ning lisas, et iga järgmise aastaga hakkas ta märkama, kuidas ehitati ja töö käis kõikjal.

Taimre töö Austraalias SBS kanalis lõppes seitse aastat tagasi. Siis tuli eestikeelsetele saadetele mõneks aastaks paus sisse, kuna ei leitud sobivat inimest. Praegu eestikeelsed saated jätkuvad, kuid veidi teisel kujul.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: