Keskaja päevad toovad Viljandisse soontemudija ning kristallikoja ({{commentsTotal}})

Keskaja päevad Viljandis
Keskaja päevad Viljandis Autor/allikas: Pressimaterjalid

13.-14. juulil toimuvad Viljandi ordulinnuses keskaja päevad, mis taaselustavad selle ajastu laulude, tantsude, meistrite, käsitööliste, pidusöömingute, näitemängude, kauplejate ja palverändurite kaudu. 

Keskaja turule on tulemas 50 kauplejat, kes pakuvad käsitööd ning toitu. Püsti on pandud nii soontemudija, kristalli-, nõia- kui ka käejoontekoda. Inimesi veavad hobuvankrid, rahvast lõbustavad narrid, legende räägivad palverändurid, laval astuvad üles muusikud koos tulevärgiga, kõrtsis pakutakse ehtsaid keskaegseid roogasid ja toimub ka tõeline pidusööming.

Keskaja päevad Viljandi ordulinnuses kannavad sel aastal nime "Keskajapidu üle kogu Liivimaa ja Österlandi". Üritust korraldab Bonifatiuse Gild MTÜ, mille põhieesmärgiks on on keskaegse hansaliikumise ja –traditsioonide tutvustamine ning propageerimine, keskaja hansa-alaste teadmiste ja oskuste arendamine ning edasiandmine koolinoortele ja teistele keskaja kultuurist huvitatuile.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: