Oscari võitja ja endise NBA tähe Kobe Bryanti kutse Ameerika filmiakadeemiasse võeti tagasi ({{commentsTotal}})

Kobe Bryant
Kobe Bryant Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Hiljutise Oscari võitja ja endise NBA tähe Kobe Bryanti kutse astuda Ameerika Filmikunsti ja -teaduste Akadeemiasse võeti tagasi, kuigi ta võitis veebruaris oma animeeritud lühifilmi "Dear Basketball" eest Oscari.

Olgugi et Ameerika filmiakadeemia lühifilmi ja animatsiooni haru täitevkomitee soovitas teda akadeemiasse kutsuda, eemaldas teine komitee – filmiakadeemia presidentide komitee – ta kutsutavate nimekirjast pärast võimalike uute liikmete nimekirja ülevaatamist, vahendab The Independent.

Juhatuse meelest vajab Bryant liikmesuse väärimiseks "tõendeid pikemast karjäärist", sest "Dear Basketball" oli tema esimene filmiprojekt.

Akadeemia lühifilmi ja animatsiooni haru ei vaidlusta akadeemia otsust Bryanti liikmeks võtmise kohta.

Kuigi uute filmitegijate liikmeks võtmist kaalutakse, ei võeta akadeemiasse vastu mitte kõiki, kes on filminduses karjääri alustanud.

39-aastase korvpallilegendi nominatsioon ja võit selle aasta alguses tekitas liikumise #MeToo ja seksuaalse vägivalla vastase võitluse kontektis vastakaid arvamusi.

2003. aastal süüdistati Bryantit 19-aastase naise vägistamises, kuid juhtumit ei võetud uurimisse, sest süüdistaja ei olnud nõus tunnistama.

Süüdistaja esitas hiljem tsiviilhagi ja Bryant lahendas asja väljaspoolt kohut.

Kuigi ta vabastati süüdistustest, avaldas Bryant vabanduse ilma oma süüd tunnistamata, öeldes, et kuigi ta usub, et vahekord oli konsensulik, mõistab ta nüüd, et teine ei saanud ega saa juhtunust aru samamoodi nagu tema.

Kuigi Bryantit pole veel Filmiakadeemiasse vastu võetud, töötab ta firma Kobe Inc. nime all juba järgmiste filmiprojektide kallal.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: