Taavi Libe otsib kaassaatejuhti: juba on kandideerinud ka avalikkusele tuntud inimesi ({{commentsTotal}})

{{1529567580000 | amCalendar}}
Taavi Libe
Taavi Libe Autor/allikas: Remo Tõnismäe

22. juunil algab Vikerraadios öösaade "Suveöö", mille üks tegijatest on Taavi Libe, kes otsib endale kuulajate hulgast kaassaatejuhti. Esimese kahe päevaga laekus juba ligi kümme sooviavaldust.

"Ootan muidugi veel avaldusi. Tore oleks, kui inimese soovist paistaks välja kas see, et tal on mingi teema südamel või siis see, et tal on olnud soov raadiosaadet teha ning see pole mingil põhjusel varem realiseerinud ning nüüd saab ta oma salakire ühel ööl välja elada. Mõlemat tüüpi avaldusi on seni ka laekunud," avaldas Libe ERR Menule.

Libe sõnul oleks tore, kui avalikkusele tuntud inimesed võtaks vastu väljakutse teises valdkonnas kätt proovida. "Kandideerimise perioodil ei soovi nimedest rääkida, aga soovi on avaldanud ka paar inimest, kes on avalikkuse jaoks väga tuttavad," rääkis Libe.

Libe paneb kõigile soovijatele südamele, et kindlasti ei pea keegi kartma seda, et ei saa hakkama. "Ma olen ikkagi väga põhjalikult nii saate ettevalmistuse kui ka saate enda ajal toeks, õpetamas ja vajadusel protsessi juhtohje haaramas. Piinlikku olukorda sattumise hirmu ei ole kellelgi vaja tunda," julgustas Libe. 

Endast peaksid märku andma need, kes on alati tahtnud raadiosaadet teha, aga kellel pole varem võimalust avanenud. Esimeses voorus tuleb kirjeldada paari lausega saateideed. Kandidaadid võiksid kirjutada aadressile taavi.libe@err.ee 30. juunini. Saade on eetris 3. augustil.

Vikerraadio värvikas öösaade

Sel suvel on Vikerraadio reedesed ööd hoopis teistsugused. Alates 22. juunist on kell 23-02 eetris "Suveöö", kus hakkab toimuma nii mõndagi.
"Suveöö" teemad varieeruvad Eesti inimeste muredest-rõõmudest, filmiklassikast, kirevast Türgist õuduste öö ja piinlike haigusteni, sekka värvikaid noppeid ERR-i arhiivist. Lisaks läheb üks saade eetrisse voodistuudiost ning teisele otsitakse saatejuhti kuulajate seast.

Esimene saade on eetris 22. juunil kell 23.03, kus kuulame Eesti inimeste rõõme ja muresid. Saatejuht Mirko Ojakivi avab öisele ajale vaatamata telefoniliinid ning ootab kuulajaid südant puistama või rõõmu jagama. Tartust eetrisse mineva otsesaate külalised on teada-tuntud inimesed. Lisaks annavad saatele tooni lähenev jaanipäev ja üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus.

29. juuni öösse jagub glamuuri, nostalgiat ja kaasahaaravat tänapäevast filmimuusikat. Kuldajastu Hollywoodi ja Eesti filmiklassika toob stuudiosse Kerttu Kaldoja.

6. juulil on Taavi Libe ja Margus Kamlati saate alateema "Õuduste öö". Räägitakse õudustest erinevates vormides alates kinolinal nähtust ja selle mõjust kuni kurjategijate vaimse tervise lahtimõtestamiseni.

13. juuli öösaateks laotab Urmas Vadi aga stuudiosse madratsid, tekid ja padjad ning kutsub enda kõrvale lesima kirjanik Peeter Sauteri. Kas voodistuudios on mõtted teistsugused kui tavaliselt ning kas eetrisse kostab ka vaikset norinat, kuuleb juba saates.

Hille Hanso ja Arp Müller räägivad oma saates 20. juulil Türgi elu nendest tahkudest, mis Eestis enamasti uudiskünnist ei ületa: värvikatest ja lahketest inimestest, kirjust kultuurist, imelisest muusikast, rikkalikust köögist, mitmekesisest loodusest, turismist, ajaloost ja lihtsalt mõnusast äraolemisest.

27. juulil on "Suveöö" ERR-i põhjatu arhiivi päralt. Kõige vanem helilõik pärineb 1927. aastast. Pärast seda on meie helipagasisse kogunenud muusikat ja arutelusid, teatrit ja toorest nõukogude propagandat, aga ka loodussaateid, lastesaateid ja kõnesid nii kuulajatelt kui ka riigijuhtidelt. Arhiivis tuulab Madis Hindre.

3. augustiks otsib Taavi Libe kaassaatejuhti kuulajate seast.

24. augustil läheb olukord pisut piinlikuks. Miks meile tundub, et mõne probleemiga on piinlik arsti poole pöörduda? Millised on üldse võimalused varjatud ja delikaatsete probleemide korral kiiret abi saada?
Meelis Süld võtab öösaates teemaks piinlikud haigused.

Lisaks teevad "Suveöö" saateid Ingrid Peek, Priit Ennet, Lauri Varik ja Anvar Samost.

"Suveöö" Vikerraadios alates 22. juunist kell 23.03-02.00.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: