Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Teeme Ära kutsub eestlasi maailmakoristuse jaoks prügi kaardistama

Prügi tänaval
Prügi tänaval Autor/allikas: ERR

Teeme Ära maailmakoristuse tiim tutvustas spetsiaalset prügikaardistamise mobiilirakendust World Cleanup ning kutsub Eesti inimesi üles kõikjal maailmas prügi kaardistama.

"Maailmakoristuspäevani on jäänud 94 päeva ja selle aja jooksul on kõigil eestimaalastel võimalik illegaalseid prügipunkte kaardistada. Ja seda mitte üksnes Eestis, vaid üle kogu maailma," rääkis Teeme Ära maailmakoristuste juht ja eestvedaja Eva Truuverk.

Tema sõnul on eeltöö on ääretult vajalik, kuna rakendus aitab eestvedajatel täpsemalt hinnata prügi hulka ja asukohta ning võimaldab riikidel 15. septembril toimuvat maailmakoristuspäeva paremini planeerida.

"Prügi kaardistamine on lihtne ja seda saab teha igaüks, kellel on nutitelefon ning ligipääs internetile," selgitas Teeme Ära tehnoloogiajuht ja Luminori digikanalite juht Margus Simson. "Selleks tuleb Google Playst või App Store'ist alla laadida World Cleanup nimeline mobiilirakendus, end kasutajaks registreerida ning saabki asuda prügi kaardistama. Juhul kui kaardistamisel läheb midagi valesti, on võimalik enda lisatud prügipunkti ka 24 tunni jooksul kustutada," selgitas Simson.

Vaata World Cleanup äpi täpsemat kasutusjuhendit SIIT.

Selleks, et motiveerida eestimaalasi veelgi aktiivsemalt prügi kaardistama, kuulutas maailmakoristuse meeskond täna välja prügikaardistamise võistluse, mis kulmineerub 1. juulil. Võistluses lähevad arvesse Eesti territooriumil märgitud prügi punktid. Suuremad prügikaardistajad avalikustatakse World Cleanup Day kodulehel juuli alguses ja neile on välja pandud keskkonnateemalised auhinnad.

Võistluses saab osaleda eraisikuna, aga ka meeskonnana, lisades rakenduse lehe all ääres asuvasse tühja lahtrisse igal kaardistamisel # kokkulepitud tiimi nimega.

Teeme Ära maailmakoristus algab 15. septembril kell 10 Uus-Meremaal, koristuslaine liigub koos päikesega üle 24 ajavööndi ja lõppeb 36 tundi hiljem Hawaiil. Tegemist on ühtlasi ajaloo suurima kodanikualgatusega.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: