Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Klassikokkutuleku" viimane osa leiab aset Ida-Virumaal tantralaagris

“Klassikokkutulek 3: Ristiisad”
“Klassikokkutulek 3: Ristiisad” Autor/allikas: Eliis Õitspuu

Alanud on kodumaise menukomöödia "Klassikokkutulek" kolmanda ja ühtlasi viimase osa võtted, mille peaosades on tagasi Mait Malmsten, Henry Kõrvits ja Ago Anderson.

Valmiva filmi põhitegevustik leiab sel korral aset peamiselt Ida-Virumaal. "Oleme käinud kolm korda Peipsi ümber luusimas, paika panemas ja vaatamas. Võtted toimuvad Kauksi rannas, Illuka mõisas, Ida-Virumaa pankranniku ääres — see on lihtsalt nii fantastiline võttekoht ja seal on suisa lust seda filmi üles võtta," rääkis filmi režissöör René Vilbre.

"Tore, et meie kõigi kolm kõige paremat perekonnasõpra Mart, Andres ja Toomas tulevad tagasi. Neil on pakkuda geniaalne lahendus oma eludele ja meie vabale ajale," kommenteeris produtsent Kristian Taska. "Andresel on nüüd tõesti vaja lõpuks elukaaslane leida. Oma sõprade abiga suundub ta selleks loomulikult tantralaagrisse," lisas Taska silma pilgutades.

Tõepoolest, kui esimesed kaks filmi keskendusid Genka ja Mait Malmsteni tegelastele, siis seekord võtab põhitule enda peale Ago Anderson. "Häbenemiseks pole siin kellelgi aega ning risti ei lööda ette mitte millegi ees," sõnas mees ise.

Kui vaataja kolmikuga viimati kohtus, olid meeste murepilved lahtumas ja naistemured rahuldavalt lahenenud. Nüüd on kolm klassivenda aga olukorras, kus kuri saatus on kõige hullemini asunud just Andrese vastu. Alustades eksnaise Anne uuest sulnist pereidüllist koos vastsündinud beebiga, kuni ootamatult kaelasadanud kohustuseni hooldada invaliidistunud isa. Miks küll on teistel elu kõige ilusam just siis, kui sinul kõige hullem? Kui Anne teeb Andresele ettepaneku hakata beebi ristiisaks, otsustab vapper mees leida ristsetele minekuks oma käevangu maailma kauneima kaaslanna. Pakkinud kaasa ratastoolis isa ja suured lootused, alustab Andres koos Toomase ja Mardiga stiihilist amokki läbi Eesti kuuma suve.

Lisaks põhikolmikule ja näitleja Jan Uuspõllule on seekord suurel ekraanil taas terve plejaad kõrvaltegelasi, keda kehastavad esimeseski osas Andrese eksnaisena kaasa teinud Kadri Rämmeld, Mardi pojana Franz Malmsten, Toomase kaasana Ingrid Margus ning uute tulijatena Brigitte Susanne Hunt ja Raivo Adlas.

Taustanäitlejate konkursile kandideeris üle 1700 huvilise.

"Klassikokkutulek 3: Ristiisad" jõuab Eesti kinodesse 25. jaanuaril 2019.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: