Soomlased kloonisid 1990ndatel Eesti menubändi, aga loodetud edu jäi tulemata

1990ndate kultusbändi Code One'i looja Mikk Targo eestvedamisel on viimase aasta jooksul mitmest toonasest hitist valminud Kuuba rütmides uusversioonid. Targo avaldas, et üritas Code One'i hittidega läbimurret läände juba 20 aastat tagasi.

Vikerraadio muusikasaates "Aeg peatub" rääkis Targo, et püüdis hittlugudega ka 1990ndatel Eestist välja murda. "Ma üritasin "On küll hiljaga"," tõdes ta.

"Sellest on inglisekeelne versioon pealkirjaga "Ride Like a Wind", mille sõnad tegi üks Londonist pärit kõva poetess. Aga sellega ei juhtunud suurt midagi, sest kogu see lugu puudutas ikka Eesti inimesi," meenutas Targo ja lisas, et ei usu spekulatsioone, mille kohaselt oleks "On küll hilja" oleks võinud Eurovisioonilt kõrge koha noppida.

Soomes loodi lausa Code One'i kloon, kus nime Q-me all esinesid sarnaselt Eesti Code One'iga noormees ja neiu. Edu kollektiiv ei saavutanud.

Saates kõlas soomlaste versioon laulust "Nüüd võin taas", mis Q-me esituses kandis pealkirja "Ilman sua". Laulu saab kuulata saate 42. minutist.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: