Raadio 2 hommikusaatejuhid vahetab suvel välja Bert Järvet

{{1527842640000 | amCalendar}}
Foto: Kairit Leibold / ERR

Suvekuudel äratab raadiokuulajaid Raadio 2 eetris Bert Järvet, et praegused saatejuhid Margus Kamlat ja Karl-Andreas Kalmet teenitud puhkusele lasta.

"Minul hakkab antipuhkus, olen sellega juba leppinud ja ootan tegelikult pikisilmi ja -kõrvi, sest mina kui paadunud öönahkhiir ja öise eluviisi edendaja saan keerata oma bioloogilise kella fotonegatiiviks ja selle asemel, et magama minna hommikul kell viis ma hakkan tõusma hommikul kell viis," rääkis Järvet Raadio 2 saates "Hommik!".

Järvet lisas, et Raadio 2 hommikuprogramm pakub läbi suve head muusikat. "Ma saan siin muusikat kuulata kogu Eestimaaga, võib-olla on see parim festivalipaik üldse," ütles ta.

Koos Järvetiga on eetris uudistetoimetajad Anette Parksepp ja Janet Õunapuu. Põnevaid ideid lubab Järvet kogu suveks. "Ma plaanin hakata siin Eesti kuumimaid staare lauldes intervjueerima, ma loodan, et nad mulle lauldes ka vastavad," ütles Järvet.

"Suvehommik" on eetris juba järgmisest nädalast, 4. juunist kell 7.30. Saade kestab kella kümneni.

R2 õhtuses vööndis saavad hoo sisse kolm uut saatesarja: "Lil Saade", "Still Out" ja "Amber Muse".

Uue generatsiooni hääleks on terve plejaad mõminaräppareid, kelle muusikat selekteerib ja laseb eetrisse Siim Nestor teisipäeva õhtuti sarjas "Lil Saade". "Still Out" on Lõuna-Eesti elektroonilise tantsumuusika DJ-de kollektiivi uus raadiosaade, "Amber Muse" tuleb aga saja-aastasest Lätist – Riia hausispetsid Taran ja Lomov toovad majasaundi lõunast põhja siis kui neljapäevast on saanud reede.

Suveks naasevad Raadio 2 saatekavasse "Ööülikooli" uued ja parimad vanemad saated, minnes eetrisse esmaspäevast kolmapäevani kell 00.00.

Reedeti kell 13.00 võtavad Raadio 2 eetri üle külalisstaarid, et mängida saates "Kuumalaine" oma viimase aja lemmikmuusikat. Pühapäeva pärastlõunal kulgejatele pakuvad end kaaslasteks indidiskorid Raul Saaremets, Erik Morna, Siim Nestor, Villu Kraan ja Sander Varusk, kes mängivad indiklassikat ja värskeid pärle kella 16 ja 18 vahel uues sarjas "Indie-disco". Sportlikele suvenautlejatele pakub muusikalist tuge Sandra Raju trennimuusika podcast "Raju rütmid".

Loomulikult liigub Raadio 2 suve jooksul mööda festivale, et tuua nende melu ja võlu kuulajateni vahetult kohapealt. Esimesed otseülekanded jõuavad eetrisse juba järgmisel nädalal toimuvalt huumorifestivalilt Luige Nokk, kus muuhulgas astuvad lavale Tädi Horror (Jan Uuspõld) ja Onu Veiko (Indrek Ditmann) Raadio 2 "Laupäeva Hommikust" ning Mart Juur ja Andrus Kivirähk "Rahva Oma Kaitsest". Juulis ootavad ülekanded Orissaare festivalilt I Land Sound ja augustis Põlva Intsikurmu festivalilt. Tradistsiooniliselt avab Paide arvamusfestivali saade "Olukorrast riigis".

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: