Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pea kuu avalikkusest eemal olnud Melania Trump võttis Twitteris sõna

Melania Trump
Melania Trump Autor/allikas: Reuters/Scanpix

22 päeva avalikkuse eest varjul olnud USA esileedi Melania Trump võttis Twitteris sõna.

Pärast meediaspekulatsioone Melania Trumpi tervise ja abielu üle, kinnitas esileedi Twitteris, et tunneb end hästi, vahendas Independent.

"Ma näen, et meedia teeb ületunde, et spekuleerida selle üle, kus ma olen ja mida ma teen. Pakun teile rahu. Ma olen Valges Majas oma perega, tunnen ennast hästi ja töötan laste ning ameerika inimeste heaks," säutsus ta.

Melania Trump pole avalikkuse ees olnud 10. maist saati, kui ta saatis Donald Trumpi Marylandi osariigis asuvas sõjaväebaasis toimunud kohtumisel. Trump kohtus seal Põhja-Koreas kuid vangis olnud Kim Dong Chuli, Kim Hak-songi ja Kim Sang Dukiga.

Neli päeva pärast kohtumist teatas Valge Maja, et 48-aastane esileedi käis neeruoperatsioonil. Esileedi veetis Walter Reedi riiklikus sõjaväemeditsiinikeskuses viis päeva, tema protseduur oli edukas ja tüsistusi ei tekkinud.

Kuna eksperdid rääkisid, et sellise protseduuri järel lastakse patsient koju juba samal päeval, tekkisid meedias kahtlused Melania Trumpi tervise kohta. Valge Maja pole Melania Trumpi tervislikku seisundit rohkem kommenteerinud.

President Trump kinnitas eelmisel reedel meediale, et tema naine on Valges Majas ja tal on kõik hästi. "Tal läheb hästi. Ta vaatab meid täpselt sealt samast," kinnitas Trump reporteritele, ise näpuga Valge Maja aknale osutades. Reporterite sõnul polnud esileedit aknal aga näha.

Enne operatsiooni osales Melania Trump paljudel ametlikel üritustel. Aprillis esindas ta üksi Valget Maja Barbara Bushi ärasaatmistseremoonial. Lisaks osales ta kohtumistel Jaapani peaministriga ja Prantsusmaa presidendiga. Mai alguses esitles Melania Trump kampaaniat "Be Best", millega õpetatakse lastele lahkust.

CNN-i andmetel on Melania Trumpi populaarsus viimastel kuudel kasvanud, kui jaanuaris teatas 47 protsenti küsitletutest, et esileedi on neile sümpaatne, siis hiljutine küsitlus näitas, et see protsent on tõusnud 57ni.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: