Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Keila titerallil kogunes starti rekordilised 205 lastesõidukit

Täna Keilas aset leidnud titerallil osales rekordarv rallimasinaid, kokku 205 väikelaste käru, vankrit, jalgratast ja tõukeratast. Lastega liikumist populariseeriv üritus oli esmakordselt samaaegselt ka orienteerumismäng.

Ürituse peakorraldaja MTÜ Hiirekese mängutuba juhataja Anneli Pärlini sõnul oli esialgne plaan lüüa uuenenud üritusekontseptsiooniga senist rekordit ja tuua korraga tänavale vähemalt sada väikelaste sõidukit. Seni suurim Titerallil osalejate arv oli 2011. aastal, kui liikumas oli korraga 65 lapsevankrit ja -käru.

Pärlini sõnul andis oma panuse rekordi sünnile kindlasti ka suurepärane ilm. "Mõni aastat tagasi said titerallitajad lörtsisaju osalisteks," lausus peakorraldaja.

Kui varasematel aastatel on titeralli olnud üks ühine pikem jalutuskäik, siis seekord toimus sündmusele põnevuse lisamiseks otsimismäng. Kõik osalejad said ülesannetelehed ning linnaruumist tuli ette antud aja jooksul üles leida teatud objektid. Auhinnad jagati välja loosimise teel, lisaks saavad kõik titerallitajad ka veebipõhised auhinnad. Mängu õnnestumisele aitasid kaasa rohkem kui 20 Keila kooli kümnenda klassi noort.

Titerallil kvalifitseerusid rallimasinate kategooriasse kõik koolieelikute sõiduvahendid: väikelaste vankrid-kärud, jalgrattad ja tõukerattad.

Seekordse titeralliga tähistati EV100 ja Keila 80 juubelit. Sündmus oli EV100 ürituste nimekirjas ja kuulus "Keila terviseks" sündmustesarja. Suurim osalejate arv oli 2011. aastal, kui liikumas oli korraga 65 lapsevankrit ja -käru.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: