Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Triigi Filharmoonia pakub sel hooajal valikut popmuusikast Ööülikoolini

Aropi üllatuskontsert Viru ringil
Aropi üllatuskontsert Viru ringil Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Juba kolmandat aastat tegutseb Saaremaal Triigi sadamas omalaadne muusika- ja teatrimaja Triigi Filharmoonia, kus on toimunud palju ainulaadseid kontserte ning isegi teatrietendusi. Juunis algav kolmas hooaeg pakub samuti väga erinevat programmi alates popmuusikast lõpetades Raadio Ööülikooli loenguga.

15. juunil toimub Triigi Filharmoonia hooaja avakontsert, kus astuvad üles Tallinna kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor, esitades Eesti muusikat ärkamisajast tänapäevani. Kavas on parimad palad Karl August Hermann ja Raimo Kangro lauleldust "Uku ja Vanemuine", lisaks teosed Heino Elleri, Aleksander Kunileiu, Heino Elleri ja paljud teiste repertuaarist.

Kontserdi dirigent on Risto Joost, solistideks Hele-Mall Leego (Salme), Raul Mikson (Endel), Aarne Talvik (Uku), Rainer Vilu (Vanemuine), Joosep Trumm (Lemmingine) ja Allan Vurma (Sarvik). Algus kell 19.00.

7. juulil annab kontserdi ansambel HU?, tähistamaks albumi "Film" kümnendat sünnipäeva. Algus kell 20.00.

21. juulil jätkub Triigi Filharmoonia kava popmuusika radadel, kui lavale astub hiti "Kiki Miki" autor Arop. Algus kell 20.00.

23. juulil võtab laval koha sisse Läänemeresaarte Kammerorkester, andes kontserdi oma suvetuuri #orkester maailma äärel raames. Kavas on G. Finzi, J. Sibeliuse ja K. Atterbergi teosed. Solistideks on Lisanne Altrov viiulil, Arvo Haasma vioolal ja Marten Altrov klarnetil. Algus kell 19.00.

30. juulist kuni 3. augustini toimub Triigi Filharmoonias Eesti Kunstiakadeemia maalilaager Tiit Pääsukese juhendamisel. Saaremaal toimuvas laagris maalitakse looduse keskel ja ühisateljees ning vaadeldakse loodust n-ö seestpoolt väljapoole. Ühiselt uuritakse, kui kaugele me läheme loodusest, kui oleme ise looduses, ning lahendatakse värvi- ja vormiprobleeme. Räägitakse ka kunstist ning maalimise tehnikatest ja tehnoloogiast. Iga päev on mõtlemiseks ja maalimiseks uus teema.

Lisaks on ühel ööl kavas öömaalimine, et kasutada erilise võimalusena Eesti suveööde valgust ja pimedust. Igal õhtul ootab osalejaid arutelu- ja vestlusring.

2. augustil saab osaleda Raadio Ööülikooli avalikul salvestusel, kus on kohal psühhoterapeut ja lähisuhtevägivalla ekspert Kait Sinisalu ja muusik, modell ning hauakaevaja Kalev Rajangu. Algus kell 20.00, sissepääs tasuta.

3. augustil tõmbab Triigi Filharmoonia hooajale joone alla NOËP. Algus kell 21.00.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: