Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maanteemuuseum alustab muuseumiööl suvehooaega

Maanteemuuseum
Maanteemuuseum Autor/allikas: Pressimaterjalid

Laupäeval, 19. mail pidutseb Eesti maanteemuuseum muuseumiÖÖl koos kõikide Eestimaa muuseumidega. Ehkki muuseumi välialad on külastajatele juba paar nädalat valla, algab siis maanteemuuseumi suvehooaeg.

Traditsiooniliselt vuntsitakse muuseumiÖÖks üles kogu Ida-Euroopa suurim tee-ehitusmasinate park, tuuakse külastajate ette oma suurimad varad ning avatakse kaks uut näitust.

Mullu sügisel jõudis muuseumisse otse Emajõe põhjast tükike teises maailmasõjas hävinud Eesti sillapärandist, Rannu-Jõesuu terassilla ferm. Pärast puhastamist ja korrastamist avatakse välialale püstitatud sillatükk kui omalaadne mälestusmärk sõjaeelse Eesti sillapärandile. Teadupärast lasti II maailmasõja ajal Eestis õhku üle 360 silla. Terassildade ajalugu avab ka hooajanäitus "Terasest kantud teed".

Varbuse postijaama näitusekeldris on külalistele vaadata näitus "Peata kanana liiklemise keerises: 80 aastat liiklust, liiklusohte ja teavitustööd". "80 aastat tagasi toimunud liiklusnädalate ajal liikusid suuremate linnade tänavatel nii peata kanadeks kostümeeritud balletiartistid kui ka autod ning hobuvankrid, mida juhtisid üleelusuuruses viinapudeleid. See oli kui šokikampaania," selgitas maanteemuuseumi teadur Andres Seene.

Alates kella 18-st tähistab maanteemuuseum koos teiste muuseumidega muuseumiÖÖd, mille tänavune teema on "Öös on pidu". Varbusel toimub pidu silla all ja silla peal, muuseumi teedel ja toasoppides.

Vaid sellel õhtul avatakse muuseumi kullafondi uksed, toimub ekskursioon kogudes, esitletakse lastemuuseumi maskotti ajaloom, räägitakse õudusjutte teedel ja palju muud.

Peomeeleolu loob lõõtsamuusika ja mustlastants ning õhtu lõpuks valmib koos külastajatega süllapikkune võileivatort.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: