Suveleilis Järvamaa: "Klassikaraadio tuleb külla" esimene päev

Kui kontserdireisile tuleb kaasa löökpillimängija marimbaga, algab tuuriks valmistumine kuid varem bussi mõõtmisega. See, kas pill ka päriselt bussi mahub, selgub siiski mõni minut enne väljasõitu. Napilt, aga õnnelikult saime tuuribussi uksed sulgeda ning asuda varahommikul kolmepäevasele ringreisile Järvamaale ühes Kristini, Johannese ja Taneli ning instrumentidega.

Mööda käänulisi ja päikselisi teid jõudsime Tallinnast Tammsaare sünnivalda, kus ootas meid lahke koolipere imekaunis mõisakoolis. Albu Põhikooli raamatukokku oli kaetud laud aurava kohvi ja Napoleoni koogiga. Siiski – kohvile ja koogile eelneb sel tuuril alati vähemalt saja viiekümne kilose marimba transport mööda treppe ja Taneli osaval juhendamisel pilli ülespanek. 

Kristin ja Johannes enne kontserti mõisakooli raamatukogus.

Albu kooli peaaegu sada aastat vana saal on kui loodud seesugusteks kammerkontsertideks. Ja millised õpilased! "See oli küll imelik," teatas pärast Kristini esitatud flöödipala "Suur rongisõit" noor kuulaja esireast. Nõnda õhinat täis kuulajatele on lausa rõõm esineda. Ent pole ka ime – Albu Põhikoolis töötavad õpetajad Kaja ja Pille, kes õpetavad lastele kõiki neid pille, mida nende hing vaid ihaldab. Olgu selleks karmoška, kannel, klaver, trummid või hoopis ukulele.

Kristin ja Tanel rääkimas juttu Albu Põhikooli muusikaõpetaja.

Kristin, Johannes ja Tanel esitasid kontserdi lõpuloona Taneli koomponeeritud popurrii John Williamsi filmimuusikast. Sealt tunneb iga filmisõber ära tuttavaid meloodiaid filmidest "Harry Potter", "Indiana Jones", "Star Wars" ja "Superman". Selle järgnes juba esimesel kontserdil katkematu ovatsioon ja hiljem usin autogrammijaht.

Kristin ja Johannes jagamas noortele kuulajatele autogramme. 

Kui väga me ka poleks soovinud mõisapargis lõõmava päikese all kohvi juua ja kooki süüa, pidime jätkama reisi kevadpealinna suunas. Türi Ühisgümnaasiumis tervitas meid lahke naeratusega muusikaõpetaja Ulvi Tamm, kes esmalt otsis kooli pealt üles tugevad poisid marimba vedamiseks.

Tanel rokkimas enne kontserti Türi Ühisgümnaasiumi muusikaklassis.

Gümnasistide entusiasm ei ole võrreldav hommikul kohatud koolilastega, ent ealistele iseärasustele vaatamata tekkis pärast kontserti põnev küsimuste ja vastuse voor kuulajate ja muusikute vahel. Uuriti, millistest filmidest on pärit popurriis kõlanud katkendid ja kuidas täpselt on nooti kirjutatud Kristini esitatud flöödipala.

Kontserdituur löökpillimängijaga tähendab ikka seda, et päev algab ja lõpeb marimba lahtivõtmise ja kokkupanemisega. Õhtuks jõudsime maalilisse Esna mõisa, et supelda allikas, jalutada mööda kitsast metsateed kabelisse, kuulata linnulaulu ja ühiselt õhtustada.

Tervitusi Esnast!

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: