Eurovisiooni finaalis haaras lavale jooksnud fänn lauljalt mikrofoni
Suurbritannia lauljatari SuRie etteaste ajal tormas fänn lavale ja haaras lauljalt mikrofoni. SuRie ei kasuta korraldajate pakutud võimalust uuesti esineda.
Sündmus polnud saate stsenaariumis kirjas ning kõik toimus ootamatult. Režissöör püüdis olukorda küll kaamerapildis vältida, kuid laul viibis mitu sekundit, enne kui SuRiele uus mikrofon ulatati.
Bit of drama at #Eurovision as some bloke runs on and nicks the United Kingdom"s mic mid-performance... pic.twitter.com/CbWXNiysQk
— Mike P Williams ???? (@Mike_P_Williams) May 12, 2018
Meedia kahtlustas alguses, et tegemist on Jimmy Jumpiga. Sama isik hüppas lavale samade riietega 2010. aasta finaalis, kui Hispaania esines. Lisaks on Jimmy jooksnud jalgpalli väljakul ja F1 rajal.
Nüüd arvatakse, et see oli mees, keda tuntakse Dr ACactivismi nime all ehk Dr. A.C. BBC teatel segas ta näiteks möödunud aastal sarnasel viisil populaarset telesaadet "The Voice" ning ka teleauhindade jagamist.
Teada on kindlalt vaid asjaolu, et SuRie esinemist takistanud isik on Euroopa kodanik ning viidi politseisse ülekuulamisele.
BBC teatas, et SuRie keeldus võimalusest uuesti esineda. "SuRie ja tema tiim on väga uhked tema esituse üle ja leidsid, et pole mitte mingit põhjust uuesti esineda," kirjutas BBC. SuRie esitas finaalis võistluspala "Storm".
BBC kinnitusel on lauljatariga pärast vahejuhtumit kõik korras.
Mitmed tuntud britid on võtnud sotsiaalmeedias sõna, öeldes, kui uhked nad on SuRie üle, kes säilitas laval rahu ega lasknud ennast häirida.
That was everyone who's ever been on stage's worst nightmare and it must have been scary, but what a pro, what a recovery @surieofficial #Eurovision
— J.K. Rowling (@jk_rowling) May 12, 2018
Can we just discuss how Surie calmly turned to one side and clapped a bit while the stage invader was wrestled to the ground. She is SOLID BRITISH.
— Emma Kennedy (@EmmaKennedy) May 12, 2018
Toimetaja: Rutt Ernits