Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Juur ja Kivirähk: Mart Normet pole Elina jaoks lillegi liigutanud

Elina Nechayeva ja Mart Normet Lissabonis
Elina Nechayeva ja Mart Normet Lissabonis Autor/allikas: Ermo Säks/ERR

Ükski Eurovisioon ei möödu ilma R2 eurovisiooniekspertide Mart Juure ja Andrus Kivirähkita, kes seekord läksid tuliselt vaidlema Mart Normeti panuse üle Elina Nechayeva elus.

"Mart Normet lõpetab täna oma karjääri ja samuti Elina Nechayeva kauaaegne koolidirektor Lauri Leesi läheb pensionile," rääkis Kivirähk. "Nende mõlema luigelauluks jääb Elina Nechayeva loodetavasti Eurovisiooni-võit. Kui ilus on minna Lauri Leesil pensionile, kui tema õpilane võidab Eurovisiooni," arvas ta.

"Ilus võrdlus, aga sisult ebatäpne, sest mittemingit sisulist kattuvust Mart Normeti ja Lauri Leesi vahel ei ole," torkas Juur vahele. "Mõlemad on aidanud ikkagi Elina Nechayevat elus edasi natuke," arvas Kivirähk.

"Mart Normet ei ole küll lillegi liigutanud Elina Nechayeva heaks," jäi Juur endale kindlaks. "Lauri Leesi on tõesti ehitanud kooli, taastanud kooli, viinud sisse õppekava ja teinud sellise suurepärase kooli, mille kasvandik Elina on. Mart Normet on lihtsalt korraldanud seda totakat laulukonkurssi, mille raames enamasti on saabunud sellised indie-muusikute kurvad laululood. Nüüd ootamatult vupsas sinna hulka ka üks ooperilaulja."

"Normet lihtsalt on ütleme see kärbes, kes sõidab härja sarve peal," lisas Juur.

Kivirähk leidis endiselt, et Normet on teinud tohutult tööd. "Vaata, need kaamerad filmivad kogu aeg valesti. Mart Normet peab neid piitsaga taga ajama, et nad õigesti filmiksid. Seal on laes üks kaamera, mis väga halvasti filmib kogu aeg. Mart Normetil on kogu aeg laup higine," leidis ta.

Juure sõnul on Normeti talent tekitada endale ise tööd. "Kui sul midagi teha ei ole, siis tõesti jälgi kaameraid."

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: