Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suri Igor Maasik

Teisipäeval, 1. mai õhtul suri pärast pikaaegset ja vaprat võitlust raske haigusega muusik, raadiomees, kirjanik ja meelelahutaja Igor Maasik (19.09.1961 – 01.05.2018), tuntud ka kui Onu Bella.

Hariduselt oli Igor Maasik Tartu Ülikoolis diplomeeritud keemik, kuid erialast tööd tegi ta vaid loetud aastad Narva 2. keskkoolis ja Tartu Konservitehases. Kogu ülejäänud elu oli ta pühendunud meelelahutustegelane.

Bella tähelend muusikataevasse algas 1980. aastate lõpus ansambli Onu Bella ja Öörahu liidrina ning sai tõelise hoo sisse soolokarjääriga 1990. aastatel, kus tema lüürikaga uusversioonidest tuntud lööklauludele said megahitid.

"Bella oli 90ndate alguse Eesti ainus megastaar ja staariks jäi ta elulõpuni. Küll mitte laulja ja muusikuna, vaid meelelahutajana," rääkis Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare "Aktuaalsele kaamerale".

Lugude "Ma võtsin viina", "Minu sõber Fiat", "Mu armukeste kari", "Õpime puskarit tegema" jt edus oli oluline roll ka vaimukatel videotel. Bella looming on ilmunud mitme helikandjal, karjääri hõlmav kogumik Eesti Kullafondi sarjas ilmus 2011. aastal.

Onu Bella ja Alo Mattiisen. 1992 Autor: Ülo Josing/ERR

Ükskõik, mida Bella ette võttis, tegi ta seda kirega. Temast sai hinnatud õhtujuht ja plaadikeerutaja, tema sügavam huvi puudutas post-punki ja new-wave’i, ta oli suur Frank Zappa loomingu austaja ning ekspert, viimastel aegadel vaimustus Bella trance’ muusikast.

Bella oli suur filmientusiast, ta omas Eesti üht suurimat ENSV-aegsete filmiplakatite kogu ning jõudis mitme cameo-rolliga ka ise kinolinale.

Uuel sajandil pühendus Onu Bella raamatute kirjutamisele, tema sulest ilmusid "Koduperemehe nipiraamat", "Keemia diskreetne võlu", "Mõned hallid varjundid" ning autobiograafilised "Ma võtsin viina", "Dekameron" ja "Tappa prostatavähk".

Möödunud aasta suvel rääkis Maasik intervjuus Ingrid Peegile oma viimasest raamatust "Tappa prostatavähk":

Onu Bella oli läbi aegade kiindunud raadiomees: ta alustas saadetega Raadio Tartus, kus tema hittsarjaks oli "Faasinihe", viietunniseid maratonsaateid "Vox Humana muusika" vedas ta pühapäeviti Põlva Marta raadios. Bella viimaseks töökohaks jäi Raadio 2, kus ta toimetas ning juhtis populaarseid saateid "Bella paradiis", "Bella pühapäevakool" ja "Suur lõunamere armastus".

"Tema saated olid väga vaimukad, kindlasti on palju inimesi, kes tema huumorisoonele pihta ei saa, aga need, kes said, olid ta igavesed fännid. Inimesena oli ta ülitäpne, nõudlik, pedantne ja kolleegi ning sõbrana oli ta väga suure ja sooja südamega inimene," lisas Rajasaare.

ERR avaldab sügavat kaastunnet Maasiku emale ja abikaasale, kõikidele lähedastele ning tema talendi austajatele.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: