Emajõe hooaeg avati suurte pidustustega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kevadiselt soe 1. mai tähendab, et viimased jäämürakad on veekogudelt sulanud ning jõed ja järved täituvad nii kalapaatide kui lõbusõite tegevate alustega. Tartus avati täna Emajõe hooaeg suurte pidustustega.

Emajõe hooaeg avati laulu ja laadaga. Hooaja avapäev oli jõelainetele loksuma toonud nii ujuva sauna kui ka jõetrammi, mis kõik soovijad Emajõele sõitma viis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Paar proovireisi on juba tehtud, aga iga kevad on ikka väga mõnus jälle esimest korda vee peale saada. Jõest ei saa kunagi villand. Kui puhkepäev on, siis kipun ka ikkagi jõe peale," rääkis jõetrammi kapten Rain Kiidma.

Melu ja lusti kõrval ei saanud siiski mööda ka veeohutusest. Näiteks päästeameti jaoks tähendab Emajõe hooaja avamine hoopis töökoormuse kasvu.

"Väga palju tööd juurde ei tule, aga hakkab esinema rikkumisi päästevestide kohapealt. Päästevest võiks olla inimesel ikkagi seljas, kui ta liigub vee peal või veesõidukiga, mitte kuskil all peidus. Kui õnnetus juhtub, siis ta päästevesti nii kiiresti kätte ei saa," selgitas Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo peaspetsialist Taavi Siilbek.

Et ohutult paadiga sõita ja Emajõe lainetel hakkama saada, tuleb kõigepealt varustuse ja tehnikaga tutvuda. Tartus algab see töö juba maast madalast.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: