Vaata uuesti: ekraanile jõudis suurejooneline kontsertlavastus "Saja lugu"

Kontsertetendus
Kontsertetendus "Saja lugu" Autor/allikas: Rene Jakobson

1. mail jõudis ETV ja ETV2 ekraanile Jazzkaare raames ühekordselt lavale jõudnud suurteos "Saja lugu" ja dokumentaalsaade selle valmimisest.

Festivali Jazzkaar avasündmusena jõudis publikuni vaid ühel korral "Saja lugu", mille puhul on tegemist žanriülese suurteosega, mille taga on 100 ainulaadset kohtumist. Loo autorid kohtusid eri paigust pärit ja eri vanuses saja inimesega üle Eesti, keda pildistati neile loomulikus keskkonnas ja ära kuulati.

Kaupo Kikkase tehtud portreedest ja pikkadest ehedatest vestlustest sai koostöös Laur Kaunissaarega fotoraamat "Saja lugu". Jazzkaare initsiatiivil sündis aga samanimeline kontsertlavastus, mille originaalmuusika kirjutas Erki Pärnoja ja lavastas Jaak Prints.

Kuigi kontsertlavastus toimus Noblessneris vaid ühe korra, siis nüüd jõuab see ETV2 vahendusel ka televaatajateni. Kontserdi sissejuhatuseks näitab ETV dokumentaalsaadet projekti tegijatest ja selle saamisloost ning püüab läbi "Saja loo" loojate leida vastust, kas ja kuidas on võimalik portreteerida eestlust ja eestlaseks olemist üldisemalt.

"Saja lugu. Kuidas portreteerida eestlast?" režissöör on Erle Veber, operaator Manuel Mägi, helirežissöör Enn Laidre, toimetaja Hele-Maria Taimla ja produtsent Helen Valkna. Saates on kasutatud Meelis Muhu filmitud kaadreid kohtumistest "Saja loo" raamatus ja lavastuses portreteeritud eestlastega.

Vaata dokumentaalsaadet "Saja lugu. Kuidas portreteerida eestlast?":

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: