Kuula rändajat: Lõuna-Etioopia metsikute rahvaste elu

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Rändaja Hendrik Relve käis uurimas, kuidas elavad Lõuna-Etioopias endiselt esivanemate elulaadi viljelevad rahvad, kelle külade ajalugu ulatub sajandite taha ja kes harivad põldu endiselt härjarakendiga.

Etioopia on iidne kristlik maa, kus religioossed tavad erinevad oluliselt Euroopa omadest. Erisused algavad juba näiteks kirikute arhitektuurist – kui meie kirikud on üldjuhul kõrge torni ja ristküliku-kujulised, siis Etioopia kristlikud pühamud on ringijad ja tornita ehitised.

Kuigi kristlus on Etioopia levinuim usund, elab selles Ida-Aafrika riigis kokku 80 erinevat rahvust. Mida rohkem Etioopias lõuna poole sõita, seda metsikumaks muutub sealsete kogukondade elulaad. Hendrik Relve sõnul sarnaneb Lõuna-Etioopia hõimude igapäeva elu paljuski meie esivanemate elule paar sada aastat tagasi.

Põldu haritakse endiselt härjarakendiga ja peavarju saadakse meie rehielamule sarnasest hoonest. Samas on mägisel maastikul terassidele rajatud põldudel kasvatatavad põllukultuurid märksa eksootilisemad kui meie rukkis või nisu.

 

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: