Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: Ivi Rausi Retrojazzi pop-up kontsert

Eesti Jazzliit on alustanud projektiga Jazz.ee live: pop-up lunch, mis toob Viru keskuse Rahva Raamatusse hubased lõunakontserdid.

Ivi Rausi on muusikuna otsija ja katsetaja, kellele meeldib luua, lõhkuda piire ning astuda "kastist välja". Talle meeldivad kontrastid ja värvid. Ta järgib alati oma tõde, sest iga muusik on unikaalne ainult siis, kui ta on tema ise.

"Jazz loeb" sessiooni raames otsustati minna rändama hoopiski retroradadel, et tuua tagasi värskes kuues neid laule, mis kajavad aegade taguses Eestis. 

Selle duo unikaalsus on soov luua Eesti retrojazzis uut kvaliteeti, üllatades kuulajat põnevate kõlavarjundite ja tõlgendustega, mitte kaotades loo algset ideed. Mõlema muusiku ühine suur kirg on sügav armastus ja austus Eesti vanema generatsiooni heliloojate, nagu Kustas Kikerpuu, Valter Ojakäär, Uno Naissoo, Uno Loop jt. loomingusse. On asju, mis ei unune ja on muusika, mis ei vanane.

Ivi Rausi Retrojazz
Ivi Rausi – vokaal
Tiit Born – kitarr

Esitamisele tulid:
"Sulle laulan" Al Hoffman/H.Karmo
"Meie kaks" Kustas Kikerpuu

Kontserdid salvestavad BFMi tudengid ning on järelvaadatavad ERR Menu portaalis.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: