Täna algavad Tartu tudengipäevad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu tudengipäevad
Tartu tudengipäevad Autor/allikas: Natali M. Ernits

Täna saavad alguse Tartu tudengipäevad, mis sel aastal toimub laupäevast laupäevani. Festivali kavasse kuulub ligikaudu 150 mitmekülgset ja põnevat üritust, mis pakuvad eredaid elamusi nii tudengitele kui ka linnarahvale. 

Pärastlõunal toimub avaüritusena Tartu tudengiorganisatsioonide olümpia ja õhtul on kõik huvilised oodatud kondiküttele, kus üheskoos sõidetakse ratastega läbi 12-kilomeetrine marsruut. Sõit algab Aparaaditehase hoovist kell 19.30. Kondikütte ürituse tõttu võib olla liiklus Tartu linnas kella 20 ja 22 vahel häiritud. 

Festivali teise päeva kavasse kuuluvad legendaarsed veeüritused Karsumm ja paadiralli. Sel korral on Karsummi võistlustules nii lennumasinatega tiimid kui ka vabalt valitud rekvisiidiga üksikhüppajad. Karsumm algab kell 12 ja kell 15 asuvad Emajõel sõudma Paadiralli osalejad. Õhtul kell 16 algab Vabaduse puiesteel Kastironimise võistluse finaal, kus omavahel võtavad mõõtu eelvooru parimad viis naist ja viis meest. 

Aprilli viimasel päeval, volbriööl, on kogu linnarahvas oodatud nautima Volbri kontserti ja tuleetendust Emajõe kaldal Kaarsilla lähedal, peaesinejaks on Elephants From Neptune, soojendusesinejaks Rainer Ild. 

Kolmapäeval koondub festivali tegevus Aparaaditehasesse, kus päeva jooksul toimuvad lauluvõistlus Songbattle, moe- ja omaloominguüritus Fashion Passion, öötantsupidu ning palju muud huvitavat.

Festivali viimasel päeval toimub Raadi lumepargis algusega kell 21 suurejooneline öölaulupidu. Öölaulupeole saab liikuda ühises rongkäigus, mis algab 19.30 Tartu Raekoja platsilt Lumepargi suunas.  

Tudengipäevad kestavad 5. maini. Festivali kavaga saab tutvuda SIIN.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: