Video: noore jazzitalendi auhinnaga pärjatud Lauri Kadalipu pop-up kontsert

Eesti Jazzliit on alustanud projektiga Jazz.ee live: pop-up lunch, mis toob Viru keskuse Rahva Raamatusse hubased lõunakontserdid.

Esimesena saab nautida tänavu Eesti jazziauhindade jagamisel noore jazzitalendi tiitli saanud Lauri Kadalippu, kes võttis möödunud nädalal edukalt osa ka rahvusvahelisest ekspordimessist Jazzaheadil Bremenis.

Laura Kadalipp Social Jazz ''Smurf''

Lauri Kadalipp – saksofon
Allan Järve – trompet
Kirke Karja – klaver
Tõnu Tubli – trummid

Koos eksperimenteeritakse tuntud jazzihittide ja omaloominguga ning otsitakse inspiratsiooni nii standarditest, R’n’B-st kui ka kõigest sellest, mida nüüdismuusikal pakkuda on. Kord agressiivselt, kord leebelt põimuvad faktuuri kõrgemates kihtides puhkpillihelid, ristudes maitsekate rütmide ning värvika harmooniaga. Nii sünnib vahetu, emotsionaalne ja atraktiivne muusika, mis otsekui kaaluta olekus hõljudes jätab kuulaja otsustada, kus on tõde, kus on vundament. Noor kollektiiv on andnud arvukalt kontserte üle Eesti, pälvinud hulgaliselt positiivset vastukaja ning 2018. aasta alguses andis ansambel välja oma debüütplaadi "Feels just right".

Kontserdid salvestavad BFMi tudengid ning on järelvaadatavad ERR Menu portaalis.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: