ERR Menu soovitab väikesi sadamaid ja suurt balletti

Foto: FB

Käes on neljapäev ja nädalavahetus ukse ees, mis tähendab, et ERR Menu koos Vikerraadio "Huvitajaga" andis taas soovitusi, mida põnevat oma vabade päevadega ette võtta.

1. 28. aprillil toimub teist korda üle-eestiline avatud kalasadamate päev, kus saab maitsta kohalikku kalatoitu, osta kaasa värsket kala ja kalatooteid ning võtta osa kogupereüritusest. Kokku osaleb 23 sadamat ning neist igaühel on oma programm.

Sadamates on kohal kalateadlased ja kalakokad; kohapeal saab osaleda käsitöötubades ja käia kalakohvikutes. Külastajate meelt lahutavad paadisõidud ja pillimehed ning lastele toimuvad kalaõpitoad ja õngekoolitused.

Tegevust leiab järgmistes paikades:

  • Harjumaa: Ristna, Leppneeme, Hara, Tallinna Kalasadam
  • Hiiumaa: Salinõmme, Roograhu, Tärkma
  • Läänemaa: Dirhami, Puise
  • Peipsi: Kolkja, Räpina, Varnja
  • Pärnumaa: Japsi kai (avaüritus), Lindi, Võiste, Sauga kaluriküla
  • Saaremaa: Nasva, Ringsu
  • Virumaa: Toila, Võsu, Eisma
  • Võrtsjärve: Jõesuu, Oiu

Kalasadamateni jõudmiseks on võimalus kasutada tasuta mobiilirakendust NaviCup.

2. Lev Tolstoi samanimelisel romaanil põhineva balleti "Anna Karenina" Pjotr Tšaikovski valitud teostele on loonud koreograaf Teet Kask. Lavastus kombineerib klassikalise ja kaasaegse balleti elemente.

Kase sõnul ei püüdnud ta taaselustada laval Tolstoi klassikalist teost, vaid vaatleb selles käsitletavaid aegumatuid teemasid kaasaja inimese silmade läbi ning moodsa tantsukunsti väljendusvahendite abil. Lavastajat huvitavad eelkõige Tolstoi püstitatud eksistentsiaalsed teemad ja nende sügav puudutus.

"Tšaikovski muusika sobivus selle lavastuse jaoks oli ilmselge, kuivõrd nii helilooja kui ka kirjanik elasid ju samal aja ja samas kultuuriruumis," on Teet Kask selgitanud.

Balletietendust on mängitud erinevates teatrites Itaalias ja Šveitsis. Eestis etendub "Anna Karenina" vaid kahel päeval, 28. ja 29. aprillil Vene Teatri laval.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: