Maailmarändurid Juhani ja Katri filmisid Leplandi ja Lemsalu duetile video

eestlastest videokunstnikud Juhani ja Katri
eestlastest videokunstnikud Juhani ja Katri Autor/allikas: Pressimaterjalid

Täna ilmus Liis Lemsalu ja Ott Leplandi esimene ühissingel "Süda taob". Ott on ise ka suvise laulu üheks autoriks. 

"Olen pikalt andnud välja lugusid, kus olen ise ainsaks solistiks, kuid nüüd on uued tuuled puhumas ning kätte on jõudnud minu jaoks täiesti ajalooline hetk, eestikeelne duett. Algselt oli ka see lugu mõeldud ühe lauljaga, kuid pärast minu vokaali salvestamist, saime me tiimiga aru, et siit on siiski puudu üks tugev meeshääl. Pala üks autoritest Ott Lepland oli otseloomulikult meie esimene mõte ja õnneks oli ta koheselt nõus meie paati hüppama ning mul on äärmiselt hea meel, et see duett leidis koha ka minu eestikeelsel albumil "+1"," kirjeldas Liis Lemsalu.

Duetipartner Ott Lepland lisas, et tal on erakordselt hea meel, et on Liisiga valmis saanud ja salvestanud väga hea laulu. "Loo kirjutasin Eesti Laulu poolt ellukutsutud laulukirjutajate laagris ning algselt oli see pala inglise keeles. Kui lugu sündis, tekkis kohe mõtte, et see laul sobiks Liisile ja minu suureks rõõmuks võttis ta selle enda plaadile. Lugu sai Aapo Ilvese käe läbi, talle omaselt haaravad eestikeelsed sõnad," ütles Lepland.

Kirss tordil oli Leplandi jaoks aga see, et Liis teda loose oma duetipartneriks kutsus. "Olin rõõmuga nõus, sest olin juba pikalt tahtnud Liisiga duetti salvestada ja eriti heameel on selle üle, et selleks osutus laul, mille sünnile olen ise kaasa aidanud," ütles ta.

Lõpliku lihvi andis loole aasta produtsendiks ja miksijaks valitud Bert Prikenfeld.

Uus pala ilmus koos suvise videoga. "Lugu maalis mulle juba esmasel kuulamisel tohutult soojad värvigammad silme ette. Mõtted rändasid soojale tuulele, päikesele ja headele emotsioonidele," kommenteerib Liis video alguslugu.

Solistid soovisid just seda sama helikeelt ka videos edasi anda, samas mängimata ise armastajapaari ning niimoodi jõutigi maailmas populaarsust koguvate eestlastest videokunstnike Juhani ja Katri, kes on silma paistnud just selliste muinasjutuliste visuaalidega, mida videosse ette kujutati. Eksootilised kaadrid, mida pildis näeb, on filmitud Gili saartel ja Maldiividel. Video on monteeritud Los Angeleses. 

Liisi ja Otti näeb uut lugu avalikult koos esitamas 13. mail Vabaduse väljakul toimuval suurel tasuta emadepäeva kontserdil. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: