Riigikogu viktoriinis säras koalitsioon, opositsioon jäi alla ühe punktiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Riigikogu tähistab laupäeval oma 99. sünnipäeva lahtiste uste päevaga, mil saab tutvuda parlamendi tööga. "Terevisioon" korraldas selle päeva puhul neljale riigikogu liikmele mälumängu.

Viktoriinis osalesid riigikogu liikmed Mart Nutt (IRL), Toomas Vitsut (Keskerakond), Urve Tiidus (Reformierakond) ja Artur Talvik (Vabaerakond). "Kelle mälu küll 7.50 töötab, ma ei tea, aga okei," oli Talvik viktoriini suhtes skeptiline.

Riigikogu mälumängu esimeses küsimuses taheti teada, mitu trepiastet viib Pika Hermanni torni. Esimesena tõstis käe püsti Tiidus, kes ütles õige vastusena 215.

"Ma olen olnud riigikogus 25 aastat ja olen käinud seal kolm korda, nii et hästi vähe," kommenteeris Nutt. Tiidus lisas, et Pika Hermanni tornist avaneb erakordne vaade, nii et kõigil tasub minna.

Järgmises küsimuses paluti kronoloogiliselt järjestada riigikogu esimehed 1992. aastast. Õige vastus, mida keegi ei teadnud, oli Ülo Nugis, Toomas Savi, Ene Ergma, Toomas Varek, Ene Ergma ja Eiki Nestor.

Küsimuses number kolm taheti teada, kellega tuntud muinasjututegalastest võrdles peaminister Jüri Ratas riigikogu infotunnis EKRE-t. Toomas Vitsut teadis, et õige vastus on Majasokk Karlssoni lugudest.

Järgmiseks tuli häältesaagi järgi reastada viktoriinis osalenud poliitikud. Õiget järjestust, milleks oli Artur Talvik (7308), Urve Tiidus (4117), Mart Nutt (1068) ja Toomas Vitsut (503), ei osanud keegi pakkuda.

Viimases küsimuses uuriti, mitu riigikogu liiget viibis 2017. aastal välislähetuses. Tiidus pakkus 87 ja Vitsut 69. Õige vastus oli 70.

Riigikogu viktoriini võitis koalitsioon Nutt ja Vitsut ühe punktiga.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: