Koolitantsu rahva lemmikuks valiti Tähtvere tantsukeskuse "Moulin Rouge" ({{commentsTotal}})

"Moulin Rouge" tantsijad Autor/allikas: facebook.com/TahtvereTantsukeskus

Eelmisel nädalavahetusel kulmineerus kolm kuud kestnud Koolitants 2018 tantsude festival piduliku finaalüritusega Paide muusika- ja teatrimajas. Finaalkontsertide laval astus üles 114 tantsu, millele lisandusid veel rahva lemmiku tiitlile pretendeerivad tantsud.

"Eesti tantsib, ja selle eest ütleme suur aitäh meie tantsuõpetajatele, kes meile eeskuju näitavad. Sel aastal oli festival Eesti juubeli vääriline. Ma loodan, et noortele ja lastele loovad koreograafid kasutavad edaspidi veelgi rohkem Eesti heliloojate loomingut," ütles festivali peakorraldaja Raido Bergstein. 

Koolitants jätkub kevadel Tantsuhulluse konkursiga ning sügisel Koolitantsu Kompanii uuslavastustega. "Samas hakkame valmistuma järgmiseks aastaks, mil Koolitantsul 25 aastat tegevust täitub," lisas Bergstein.

Koolitants 2018 maakondlike tantsupäevade žürii koosseisus Kaja Kreitzberg, Eliisa Sirelpuu ja Aleksandr Žemžurov ning Eesti tantsuhuvihariduse liit andis välja kolm tantsuõpetaja tunnustusauhinda täiusliku koostöö eest õpetaja ja õpilase vahel tantsude loomisel. Tunnustuse pälvisid Julia Koneva, Kärt Tõnisson ja Ahto Pääsik.

Lisaks valis Eesti tantsupublik välja ka selle aasta rahva lemmiku, milleks sai Tähtvere tantsukeskus "Moulin Rouge", tantsu autor ja juhendaja Maarja Pruuli.

Koolitants 2018 finaalikontsertide žürii koosseisus Kai Valtna (kõik žanrid), Raho Aadla (kõik žanrid), Triinu Leppik-Upkin (kõik žanrid), Kerttu Kaldoja (kõik žanrid), Kadi Aare (kõik žanrid), Kaisa Selde (Eesti- ja lastetantsud), Liisi Koikson (Eesti- ja lastetantsud) ning Marko Kiigajaan (show-, tänava-, eesti ja lastetantsud) nimetas laureaatide ja nominentide tiitlid järgmiselt:

KOOLI TANTS
4.-7. klass
Sütevaka, "Taaskohtumine", tantsu autor ja juhendaja Mia Orm - laureaat

Järve gümnaasium, "Läbi loori", kooslooming, juhendaja Ainikki Seppar - nominent

Lihtsalt Poisid, "Kõikide laps", kooslooming, juhendaja Tarmo Alt - nominent

6.-9. klass
Vaida Põhikooli tantsutrupp Hoop-Side, "Suveaeg", ühislooming, juhendaja Deisi Viimne - laureaat

VMG 9. klass, "Vihmaloits", ühislooming, juhendaja Geidi Kruusmann - nominent

Paide gümnaasiumi Zetod "Zetopop", kooslooming, juhendaja Karin Kitt – nominent

10.-12. klass
Pärnu Koidula gümnaasium, "Sürreaalne hingerüü", tantsijad ja juhendaja Annika Viibus - laureaat

Saaremaa Ühisgümnaasiumi 101.lend, "Aita mööda saata öö", tantsu autor ja juhendaja Jutta Loviisa Juht - nominent

Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium, "Arhee ehk inimestest", tantsu autor ja juhendaja Markus Monak – nominent

 

VABATANTS
4.-7. klass
PJKtants, "Linnuvaatlejad", tantsu autorid tantsijad ja juhendaja Kärt Tõnisson - laureaat

Võru Kreutzwaldi Kool "Häid lambaid mahub palju!", tantsu autorid tantsijad ja juhendajad Kai Laanemaa ja Andre Laine - nominent

Just tantsukool "Anna aega", kooslooming, juhendaja Anne Tamm-Kivimets – nominent

6.-9. klass
Tantsutrupp LP, "Tähtedelt", tantsu autorid Egely Pruuli ja grupp - laureaat

Tantsuselts Pärliine "Mõttelend", tantsu autorid tantsijad ja juhendaja Leili Väisa - nominent

S-Stuudio "Liiga kaua", tantsu autor ja juhendaja Karoline Suhhov – nominent

10.-12. klass
tantsukool WAF Dance "Rööprähklejad Jõudehetkel", tantsu autor ja juhendaja Annika Viibus - laureaat

Carolina Master, "Unetu", tantsu autor Rauno Zubko , juhendajad Merle Kaare ja Rauno Zubko - nominent

Janne Ristimetsa Tantsustuudio, "Pruudi loomine", tantsu autorid Evelyn Piirak ja grupp – nominent

 

RAHVASTE TANTSUD

4.-7. klass
Varjud "Lähen õue", tantsu autor Nadežda Sutõrina, juhendajad Jelena Kissin ja Valeria Vetoškina – laureaat

ARABESK "Keegi rääkis", tantsu autor Olga Gorbunova, juhendaja Tatjana Tarakanova - nominent

Tantsuteater Focus "Tarantella", tantsu autor ja juhendaja Ljudmila Verbitska – nominent

6.-9. klass
Flamencostuudio Fiesta "Pühapäev Havannas", tantsu autorid Natalia Meirino ja Anne Anderson, juhendaja Anne Anderson - laureaat

Leesikad "Laupäeva õhtu Louisianas", tantsu autor ja juhendaja Kristiina Siig – nominent

10.-12. klass
Tantsuansambel "Neposedõ" "Mordva tants", tantsu autor Oksana Dokina, juhendaja Natalja Baranova - laureaat

Leesikad "Moldaavia kaja", tantsu autor ja juhendaja Kristiina Siig - nominent

Shaté tantsukool "Indiat meenutades", tantsu autorid ja juhendajad Pille Roosi ja Maris Ootsing – nominent

 

KAASAEGNE JAZZ

4.-7. klass
Stuudio dotE "Metsasosinad", tantsu autor ja juhendaja Liisa Laine – laureaat

Varjud "Silmad lahti", tantsu autor Valeria Vetoškina, juhendajad Valeria Vetoškina ja Jelena Kissin - nominent

Carolina Tantsustuudio, Jääs", tantsu autor Markus Monak, juhendajad Merle Kaare ja Markus Monak – nominent

6.-9. klass
Dreamstudio "OO", tantsu autor ja juhendaja Julia Koneva - laureaat

Radost "Vabasta mind", tantsu autor ja juhendaja Viktoria Prodanova - nominent

Laine Mägi tantsukool "Sihtides rahu", tantsu autor ja juhendaja Ingrid Jasmin – nominent

10.-12. klass
VK Janika Tantsuline eliitrühm " Külmale maale", tantsu autor ja juhendaja Elina Gorelašvili - laureaat

Laine Mägi tantsukool "Leidmine kadumises", tantsu autor ja juhendaja Ingrid Jasmin - nominent

ETA tantsukool "Uduloss", tantsu autor ja juhendaja Eliisa Sirelpuu – nominent

 

TÄNAVATANTS
4.-7. klass
Studio Joy (B-boys Squad) "Ettekandjad ", tantsu autor ja juhendaja Alexander Makarov - laureaat

Thug Life "Kommipood", tantsu autor ja juhendaja Viiu Roosi - nominent

Lions "Äikese lapsed", tantsu autor ja juhendaja Elena Loseva – nominent

6.-9. klass
tantsukool WAF Dance "Zombied", tantsu autorid Markus Monak , Meeli Pärna - laureaat

Funny Kids "Tunne biiti", tantsu autor ja juhendaja Oleg Harkov - nominent

Rambo "Tukad tuksis", tantsu autor ja juhendaja Ahto Pääsik – nominent

10.-12. klass
tantsukool Semiir "BS180", tantsu autorid ja juhendajad Kelly Kasjanenko ja Ramon Paukson - laureaat

P.I.P.E. "Ülemäärane summa", tantsu autorid Ramon Paukson, Joseph Tsosh ja Roman Mihhailov, juhendaja Roman Mihhailov - nominent

Tähtvere tantsukeskus "Ugri jõud", tantsu autorid Kerstin Lõhmus, Jaagup Ajaots ja Sten Paluoja, juhendaja Kerstin Lõhmus – nominent

 

SHOWTANTS
4.-7. klass
FACE Moe- ja tantsukool "Tort", tantsu autor ja juhendaja Maarja Kukumägi - laureaat

Tähtvere tantsukeskus "Emajõe piraadid" tantsu autor ja juhendaja Kerstin Lõhmus - nominent

Stuudio dotE "Sada, sata, simts (ehk mo naabrimutil om ka sajane pidu)", tantsu autor ja juhendaja Kati Ly Koit – nominent

6.-9. klass
Dreamstudio "Baghinja", tantsu autor ja juhendaja Julia Koneva - laureaat

Vaida Põhikooli tantsutrupp Hoop-Side "Tänavalt staariks", tantsu autorid tantsijad ja juhendaja Deisi Viimne - nominent

TantsuGeen "Pseudoprobleem", tantsu autor ja juhendaja Elina Tamm – nominent

10.-12. klass
Tähtvere tantsukeskus "Moulin Rouge", tantsu autor ja juhendaja, Maarja Pruuli - laureaat

Vilistlased "Janu", tantsu autor ja juhendaja Janette Norkko - nominent

VK Janika Tantsuline eliitrühm " Püha õhtusöömaaeg", tantsu autor ja juhendaja Elina Gorelašvili – nominent

 

LASTETANTSUD
Mudilased
Janne Ristimetsa Tantsustuudio "Sammuke korraga", tantsu autor ja juhendaja Janne Ristimets - laureaat

Shaté tantsukool "Tõeline unenägu", tantsu autor ja juhendaja Maive Mõttus - nominent

VK Sirutus "Vallatused konnatiigis", tantsu autor ja juhendaja Tea Kõrs – nominent

1.-4. klass
Shaté tantsukool, "Minu Supilinn", tantsu autor ja juhendaja Triin Tamm - laureaat

PJKtants2 "Tuulluul" tantsu autorid tantsijad ja juhendaja Kärt Tõnisson - nominent

ETA tantsukool "Lapsepõlve unistused", tantsu autor ja juhendaja Aleksandr Žemžurov – nominent

 

EESTI TANTS
4.-7. klass
Kuressaare gümnaasiumi huvikool Inspira "Üki, kaki, kommi, nommi...", tantsu autor ja juhendaja Annette Rungi - laureaat

Tantsuteater Polly "Kaksteistkümmend tütart", tantsu autor Kerstin Vnukova ja Polina Žukova-Lazartšuk , juhendaja Polina Žukova-Lazartšuk - nominent

Paide gümnaasiumi Siuh ja Viuh "Lähme maasikille", tantsu autor Andre Laine, juhendajad Helen Trug ja Malle Nööp – nominent

6.-9. klass
Leesikad "Metsavaht", tantsu autor Karel Vähi, juhendajad Kristiina Siig ja Karel Vähi - laureaat

Viis Tähte "Arg Kosilane ", tantsu autor ja juhendaja Ainikki Seppar - nominent

Meie Stuudio "Kaval Ants ja Vanapagan", tantsu autor ja juhendaja Andre Laine – nominent

10.-12. klass
Leisi keskkooli tantsurühm Puntti "Kats sösart", tantsu autorid Juhan Kanemägi ja Kadri Kanemägi - laureaat

Tiina Tantsustuudio (Tt-stuudio) "Pesunaiste polka" tantsu autor ja juhendaja Tiina Kaev - nominent

tantsukool WAF Dance "HÄNGIMINE HÕBE - TANTSIMINE KULD", tantsu autor ja juhendaja Ann-Marii Reiväli – nominent

Toimetaja: Rutt Ernits



ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: