Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mõned sahtlisse unustatud kassetid võivad olla väärt suuri summasid

Sügisel müüdi Jaak Joala muusikaga 1971. aasta helikassett 265 euro eest. Kassetikollektsionäär Gert Moser kommenteeris selle valguses, millised sahtlisse unustatud kassetid võivad tegelikult olla väärt sadu eurosid.

"Seal kaks inimest pakkusid üksteist üle ja kui nad mõlemad seda tõesti vajavad, tõenäoliselt nad said selle normaalse hinnaga," meenutas Moser Jaak Joala kasseti oksjonit.

Moser ise on oma kollektsiooni kõige kallima kasseti ostnud koos postikuludega 25 euro eest. Moseri sõnul on need kassetid, mida on rohkem toodetud, väiksema väärtusega. Näiteks "Terevisiooni" vaataja "Horoskoobi" muusikasaate kasseti saaks maha müüa kõigest mõne euroga. Kuigi väärtuslikuks ei pidanud mees ka kassetti "Lenini lemmikud".

Juba rohkem raha teeniks 1996. aasta Eesti elektroonilise muusika kasseti "Dreams'n Drums" eest. "See on üsna väärtuslik kassett. Ma pakun, et võib isegi 25 eurot saada selle kasseti eest, kui on korralikud kaaned ja kassett on heas korras," kommenteeris ta.

Moser rõhutaski, et kasseti väärtus sõltub suuresti tiraažist. "Just need 1990. alguse kassetid, mida anti väikses tiraažis välja. Kui nad on põrandaalune muusika, siis neil on hinda, inimesed seda kollektsioneerivad," selgitas Moser. Suur väärtus on ka nendel kassettidel, mida pole hiljem mõnel muul helikandjal ilmunud.

Moseri enda kollektsioonis on umbes tuhat väärtuslikumat kassetti.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: