Brainstorm avaldas loo "Wonderful Day", mida filmiti Tallinnas ja kosmoses

Brainstorm
Brainstorm Autor/allikas: Anton Corbjin

Armastatud Läti bänd Brainstorm andis täna välja oma teise singli mais ilmuvalt albumilt, lugu kannab pealkirja "Wonderful Day".

"Wonderful Day" on bändi ja andekate Rootsi produtsentide Povel Olssoni ja David Larsoni koostöö tulemus.

Loo idee autoriks on Brainstormi basskitarrist Ingars Vilums. Inspiratsioon loo jaoks tuli kosmosest ning bänd otsustas oma loovust gravitatsioonireegleid testides laiendada. Katkendid uuest muusikavideost filmiti rahvusvahelises kosmosejaamas ja Roskosmose kosmonaut Sergey Ryazanskiy, kes oli filmimise ajal oma teisel kosmoseekspeditsioonil, on video peaosalise ja operaatori rollis.

Kõik sai alguse kui Sergey oli orbiidil ning bänd vahetas temaga kirju ja testvideoid, seejärel kohtuti maa peal ning ülejäänud osa muusikavideost filmiti Tallinnas ja Moskvas.

"Sellised lood ei tule sinuni iga päev. Enne uue materjali loomist teeb iga bändiliige kodutööd. Siis võrdleme oma sketše ja valime albumile võtmemängijad ehk lood, mis on kõige tugevamad. Selle loo demoversioon oli esitatud Ingars Vilumsi poolt, Renarsi vokaal andis juurde just õiged nüansid," kirjeldasid Brainstormi liikmed.

Nad lisasid, et mäletavad täpselt seda hetke, mil nägid esimest testvideot, mille Sergey kosmosest saatis. "Ta oli kosmoselaevas ligi viis tundi sõnu välja printinud. Kui kuuled oma lugu sellises kauguses ja näed kedagi kaalutus olekus seda esitamas ning samal ajal hõljuvad su kirjutatud sõnad otseses mõttes kosmoses, siis see tõstab pulsi üsna kõrgele küll. Naljakas, et Sergey sai printida ja filmida ainult esimese salmi, sest ta pidi hakkama maandumiseks valmistuma ning meie mõtlesime välja, kuidas asja jätkata," rääkisid bändiliikmed.

Ülejäänud osa filmiti teatris Tallinnas. "Tulemus tuli veel põnevam kui algul planeeritud," rõõmustas bänd.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: