Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hendrik Relve jagab avalikul salvestusel põnevaid lugusid Etioopia rahvastest

Hendrik Relve rännusaate
Hendrik Relve rännusaate "Kuula rändajat" salvestus Autor/allikas: Erki Pärnaku

Teisipäeval, 17. aprillil toimub Eesti Rahvusringhäälingu uudistemaja 1. stuudios Vikerraadio menusaate "Kuula rändajat" teine avalik salvestus. Saate autor Hendrik Relve viib publiku nii sõnas kui ka pildis kaasahaaravale rännakule eksootilise Etioopia kireva rahva sekka.

"Etioopia üks eripärasid on tohutult kirju rahvastik. Kokku elab seal ligi 80 erinevat rahvast, kellel igaühel on oma keel, pärimused ja kombed. Oma Etioopia reisil kohtusin mitmete Põhja- ja Kesk-Etioopia põldu harivate rahvastega ning Lõuna-Etioopia kirevate rahvakildudega, kellest paljud on pigem karjakasvatajad-nomaadid. Põnevatest kohtumistest ja seiklustest sealsete elanikega ongi plaanis rääkida," lubas rännumees Relve.

Avalikule salvestusele tulijad saavad ainulaadse võimaluse näha Hendrik Relve fotosid sealsetest inimestest, nende kommetest ja eluolust ning küsida rännumehelt küsimusi.

Hendrik Relve on armastatud loodusemees, kes on õppinud ajakirjanikuks. Alates 2001. aastast teeb ta Vikerraadio populaarset saatesarja "Kuula rändajat". Ta on arvukate raamatute, artiklite ja saadete autor, olnud ajakirja Eesti Mets peatoimetaja, pälvinud Valgetähe IV teenetemärgi ja Eesti looduskaitsemärgi ning muidugi rännanud kümnetes maades maailma kõikidel mandritel.

Vikerraadio saate "Kuula rändajat" avalik salvestus toimub 17. aprillil kell 18.00 ERR-i uudistemaja 1. stuudios. Sissepääs on tasuta.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: