EST-kontseptsiooni looja Peter Kentie toetab Elina kleidiideed Eurovisioonil

Peter Kentie
Peter Kentie

Aasta tagasi Eesti tutvustamiseks "ESTonishing Estonia" ehk EST-kontseptsiooni välja töötanud ja tasuta kasutamiseks andnud Hollandi disainer Peter Kentie avaldas sotsiaalmeedias toetust Elina ülikalliks osutunud kleidiprojektile Eurovisioonil.

Riigikogu liige Kalle Palling tegi Facebookis ettepaneku koguda Elina kleidi lavale toomiseks vajalik 65 000 eurot Hooandja kampaania abil.

Peter Kentie kommenteeris seda mõtet oma toetusavaldusega Eesti tänavusele valikule Eurovisioonil. "Elina jätab oma hääle ja olekuga suurepärase mulje. Suurima mõju avaldamiseks on aga tarvis kleiti koos projektsiooniga. Jah, see on ka riigi seisukohast hea viis enda reklaamimiseks ja turundamiseks. Kõrgtehnoloogia ja kõrgkultuur," arvas Kentie.

Eesti Laulu finaalis nähtud kleidi projektsioon Eurovisioonil läheb maksma 65 000 eurot. Mart Normeti sõnul on Elina andekus ja siirus küll lavashow tähtsaim osa, kuid vau-efekti loob see koos võimsa visuaaliga.

Siiani on Eesti Eurovisiooni-meeskond suhelnud erinevate ministrite, EAS-i ning ka e-residentsuse programmiga, otsides raha riigi maine turundundamise idee eesmärgil, kuid vajaminevat summat pole kokku saadud.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: