Bollywoodi täht Salman Khan mõisteti antiloobijahi eest vangi

Salman Khan kohtusse minemas.
Salman Khan kohtusse minemas. Autor/allikas: APTOPIX/Scanpix

India kohus mõistis Bollywoodi superstaari Salman Khani viieks aastaks vangi 1998. aastal haruldase antiloobi salaküttimise eest.

Khan tappis filmivõtete ajal kaks antiloopide alamsugukonda kuuluvat haruldast gaselli, kes kuuluvad looduskaitse alla, kirjutab BBC.

Neli Khani näitlejast kolleegi seisid samuti süüdistustega silmitsi, kuid mõisteti õigeks. 52-aastasel Khanil on võimalik kohtuotsus edasi kaevata, kuid vähemalt mõned päevad tuleb tal vahepeal vangis viibida.

Tegemist on juba neljanda salaküttimise süüdistusega näitleja vastu 1998. aasta filmivõtetelt. Siiani on ta kolmel korral õigeks mõistetud.

2006. aastal mõisteti mees süüdi kahes salaküttimise juhtumis ning mõisteti viieks aastaks vangi, kuid kõrgem kohus lükkas karistuse edasi ning mõistis ta lõpuks 2016. aastal siiski õigeks.

Kolm aastat tagasi pääses Khan ka 2002. aastal esitatud süüdistusest otsasõidu ja sündmuskohalt põgenemise eest. Väidetavalt sõitis näitleja oma autoga üle viiest Mumbai tänaval maganud kodutust inimesest, üks nendest suri.

Salman Khan on üks Bollywoodi suurimaid tähti, ta on osalenud enam kui 100 filmis ning omab Indias väga suurt austajate hulka. Ta on võitnud mitmeid mainekaid India filmiauhindu.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: