Fotod: "Klassikatäht 2018" on Tanel-Eiko Novikov

{{1522409640000 | amCalendar}}

Täna selgus saatesarja "Klassikatähed 2018" võitja, kelleks pärjati 17-aastane löökpillimängija Tanel-Eiko Novikov. Esikohale pretendeerisid veel 24-aastane Ingely Laiv (oboe) ja 25-aastane Johannes Põlda (viiul).

Igal mängijal tuli finaalsaates ette kanda kolm pala: kõigepealt lühiteos Eesti autorilt – kuulda sai Ellerit, Tambergi ja Mägi; teiseks tantsuline lugu ja kolmandaks võistlejale endale kõige südamelähedasem muusikapala.

Finaalsaate žüriis hindasid võistlejaid Ivari Ilja, Juhan Tralla ja külalisena mainekas dirigent Kristiina Poska.

Novikov võitis ETV telekonkursi žürii ja televaatajate häälte liitmisel.

17-aastane Tanel-Eiko Novikov oli tänavuse "Klassikatähtede" võistluse noorim osaleja. Ta õpib Tallinna muusikakeskkoolis 11. klassis Kristjan Mäeotsa juures. Tanel on kaasa löönud paljudes kohalikes muusikaprojektides, osalenud edukalt rahvusvahelistel konkurssidel Itaalias ja Venemaal, saanud esikohti USA videokonkurssidel. See kõik on nõudnud palju harjutamist ja uue repertuaari õppimist.

Tanel seab endale üha uusi eesmärke ja töötab selle nimel, et tulevikus löökpillimängu uusi tuuli tuua. "Selleks, et inimesi saalidesse saada, tuleb neile pakkuda midagi omapärast, olla ise energiline ja pühendunud," leiab ta.

"Klassikatähed 2018" auhinnafond:

- Eesti Kontserdi auhind – 3500 EUR ning võimalus kasutada salvestuseks Estonia kontserdisaali või vähemalt viis kontsertesinemist järgmisel hooajal;
- Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri auhind – kontsert koos ERSO-ga;
- Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia auhind – õppe- või kontsertreis;
- Eesti Rahvusringhäälingu auhind – osalemine Eesti esindajana Klassika-Eurovisioonil Edinburghis;
- Klassikaraadio auhind – stuudiokontsert;

Finalistide galakontserdid koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga toimuvad 5. aprillil Vanemuises ja 6. aprillil Estonia kontserdisaalis. Kontserti dirigeerib Mihhail Gerts ja sellest teevad otseülekande ETV ja Klassikaraadio.

"Klassikatähed 2018" konkursil võistlesid: Linda-Anette Verte (viiul), Kristin Müürsepp (flööt), Arko Narits (klaver), Sven-Sander Šestakov (klaver), Kaspar-Oskar Kramp (tromboon), Ingely Laiv (oboe), Johannes Põlda (viiul) ja Tanel-Eiko Novikov (löökpillid).

Populaarne telekonkurss on toonud klassikalise muusika lavadele juba kolm säravat tähte: tšellist Marcel Johannes Kitse (võitja 2013), viiuldaja Katariina Maria Kitse (võitja 2014) ja pianist Sten Heinoja (võitja 2016) ning värvika rea teisi noori andekaid muusikuid, kes telekontsertide vahendusel on jõudnud publiku südamesse.

"Klassikatähed 2018" saadetes kõlanud esitusi saab järelvaadata Klassikatähtede kodulehelt: www.etv.ee/klassikatahed.

Osalejate tegemisi ja saadetes toimuvat jälgib saate Facebooki leht: www.facebook.com/klassikatahed.

Saate formaadi autorid on Helen Valkna ja Timo Steiner, režissöör Ülle Õun.

Saatesari valmib Eesti Kontserdi, Klassikaraadio ja ETV koostöös.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: