Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hamburgi kunstnikud toovad kino tänavale

"A Wall is a Screen" lühifilmirongkäik Autor/allikas: Pressimaterjalid

14. aprillil muudab Hamburgi kunstnike grupp Tallinna tänavate seinad kinoekraanideks, linastades eriliselt selleks puhuks kokku pandud lühifilmide programmi. Kino saab näha näiteks nii vanalinnas kui ka Kalamajas.

"A Wall is a Screen" on avaliku ruumi projekt, mille eesmärk on elavdada ja ümber mõtestada õhtust linnaruumi. See on samal ajal nii linnatuur kui ka filmiõhtu, kus osalised jalutavad läbi kesklinna ning peatuvad suurte heledate seinte ees, kuhu projitseeritakse erinevates žanrites lühifilme.

Asukoht ja möödakõndijad saavad justkui osaks filmist ning tänavalt tulevad hääled hakkavad mõjutama süžee käiku. Filmide valik oleneb ürituse temaatilisest fookusest, mis kasvab välja rahvusvahelisest uurimistööst ning koostööst kohalike filmitegijatega.

Rahvusvaheliselt tunnustatud lühifilme on näidatud kõrvuti kunstitudengite katsetustega ning sotsiaalhoolekande projektidena vändatud teostega. "A Wall is a Screen" on toimunud mitmetes linnades üle maailma, näiteks Hamburgis, Torontos, Bangkokis, Glasgows, Uppsalas. Tallinnas toimub taoline lühifilmirongkäik esimest korda. Tänaseks on toimunud üle 250 "A Wall is a Screen" lühifilmirongkäigu enam kui 30 riigis.

Aktsioon algab kell 21 kino Sõprus eest, kus toimub publiku kogunemine ning esimese lühifilmi linastus. Kokku toimuvad linastused 11 kohas. Igas peatuspunktis peatutakse kuni 10 minutit, mille vältel sätitakse üles projektsioon ning näidatakse ära üks lühifilm. Rongkäik lõpeb Telliskivi loomelinnakus, kus toimub viimase lühifilmi linastus.

Kõikidel filmidel on ingliskeelsed subtiitrid. Linastus on publikule tasuta ja toimub iga ilma korral.

Tuur on osa "Saksa kevade" programmist, mille esitlejaks 2018. aastal on Hamburg. "A Wall is a Screen" projekti toetavad Hamburgi linn ja Goethe Instituut Eestis. Linastus leiab aset koostöös lühifilmide ja animatsiooni festivaliga PÖFF Shorts ning lühifilmikeskusega ShortEST.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: