Galerii: Hollandis avati Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud tammik ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Laupäeva, 24. märtsi õhtul avati Amsterdami lähistel EV100 tammik, mis on Hollandis elavate eestlaste kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul.

Riigikantselei algatatud Eesti 100 tamme programmi raames istutatakse maikuu alguses igasse Eesti maakonda tammepark.

"Meie soov oli leida Hollandis üks paik, mis meenutaks kõigile kohalikele eestlastele Eestit," ütles Eesti Maja Hollandis juhatuse liige Margit Tera. "Nüüd on meil selleks EV100 tammik, kus saame meie ja tulevased põlvkonnad tähistada olulisis Eesti tähtpäevi nagu on seda Eesti Vabariigi 100. sünnipäev," lisas Tera.

Tammepuud istutati veel arengujärgus olevasse parki Park 21, mis asub Amsterdami Schipholi lennujaamast ligikaudu kümne kilomeetri kaugusel. EV100 tammik on Eesti Maja Hollandis ja kohalike eestlaste kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul.

"On tõeliselt liigutav, kuidas kingitusena Eesti 100. sünnipäeva puhul istutavad meie pühasid puid ka Eesti kogukonnad välismaal. Nüüd jääb oodata vaid maikuud, millal hakatakse Eesti 100 tamme parke istutama ka Eestisse," sõnas Riigikantselei kingituse "Eesti 100 tamme" projektijuht Mari Valgepea. "Koolilapsed hakkasid oma korjatud tõrudest puid kasvatama küll juba 2013. aastal, kuid tammeistiku jõuab maikuiseks istutamiseks veel igaüks hankida," lisas Valgepea.

Oma tammepuud või tammikut on oodatud istutama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kõik koolid, eraisikud, pered, ettevõtted ja organisatsioonid nii Eestis kui välismaal. Tammede istutamine üle Eesti toimub maikuu kahel esimesel nädala, enamik tammikuid avatakse 1. juunil.

Tammepargi või -puu istutamisest palume teavitada aadressil tammed@riigikantselei.ee. Täpsem info tammeparkide kohta SIIT.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: